Події Е&L

Парламент хоче зобов’язати провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті

10:23, 11/09/2020

9 вересня в Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт  №4004  і  №4003, згідно з яким пропонується зобов’язати інтернет-провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в мережі, а також узаконити використання електронних доказів. Про це пише видання ain.ua.

На думку авторів документів, законопроєкти підвищать ефективність боротьби з кіберзлочинністю і забезпечать дотримання режиму санкції.

Провайдери повинні сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів, а також не допускати розголошення їх проведення.

Згідно з проєктом закону № 4004, вони зобов’язані за власні кошти встановлювати у своїх мережах техзасоби, необхідні для проведення слідчих дій та доступу до інформації про зв’язок, абонента, одержання і маршрут передачі інтернет-послуг, їх тривалість і зміст.

У законопроєкті № 4003 обмовляється, що оператори повинні зберігати інформацію про рух трафіку в обсязі, достатньому для ідентифікації абонента, визначення джерела походження і маршруту його передачі протягом 12 місяців для цілей кримінального провадження.

Нардепи пропонують доповнити перелік процесуальних джерел доказів електронними доказами. До них віднесуть текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи та т.д., віртуальні активи, сайти, текстові, графічні, голосові повідомлення, метадані та бази даних.

У громадській організації “Лабораторія цифрової безпеки”  пояснили, що окремі норми даних законопроєкт несуть потенційно негативний вплив на права людини.

Джерело: retailers.ua