Лайфхаки

Ксенія Савчук

Ось які нові “фішки” з’явилися у Facebook, Viber, Instagram, Telegram у 2021 році

10:59, 10/01/2022

Наприкінці 2021 року Telegram представив останнє оновлення минулого року. Месенджер запустив анімовані та інтерактивні емодзі, які тепер можна використовувати у вигляді “реакцій” на повідомлення. Функція доступна як у особистих чатах, так і у групах та каналах – за умови, що її увімкнув адміністратор.

Це лише одна з безлічі нових опцій, які за минулий рік з’явилися у популярних соцмережах та месенджерах. Liga.Tech зробила добірку найважливіших та цікавих оновлень – не забувайте ними користуватися.

Instagram

Відновлення видалених постів

Функція Recently Deleted дає можливість користувачам передумати, перш ніж стерти контент остаточно. Тепер ваші фотографії, відео, історії потраплятимуть до теки “Нещодавно видалені”, де зберігатимуться протягом 30 днів, і звідки їх можна буде відновити. Теку можна знайти в розділі “Параметри” у пункті “Обліковий запис”.

Також ви зможете захистити свій акаунт у разі крадіжки – не секрет, що іноді хакери видаляють весь контент, щоби людина потім не змогла повернути свої публікації. Тепер Instagram просить користувачів підтвердити, що вони є законними власниками облікового запису.

“Кімнати” для прямих ефірів

Live Rooms – формат прямого ефіру, в якому можуть брати участь до чотирьох осіб одночасно. Щоб створити “кімнату”, потрібно зайти у вкладку з камерою, вибрати прямий ефір, ввести назву та додати учасників – або всіх одразу, або в разі потреби вже під час трансляції.

Захист від агресії

З серпня 2021 року користувачам соцмережі стала доступна функція Limits. Тепер соцмережа автоматично приховує коментарі та запити на надсилання повідомлень від облікових записів, які не підписані або підписалися на вашу сторінку нещодавно. За задумом, це має допомогти зменшити кількість негативу на адресу користувача.

Ще одне нововведення Instagram – “суворіше попередження” про можливе порушення правил соцмережі вже за першої спроби надіслати образливий коментар. Раніше воно з’являлося лише після двох-трьох подібних випадків.

Зроби перерву

Тепер Instagram пропонує підліткам зробити перерву, якщо вони проводять забагато часу у соціальній мережі. Робота функції Take A Break заснована на доступних у Instagram інструментах для керування своїм обліковим записом. Наприклад, Daily Limit. Поки що така можливість запущена в США, Великій Британії, Ірландії, Канаді, Австралії та Новій Зеландії.

Спільні пости

19 жовтня соцмережа запустила функцію Collabs, яка дозволяє двом користувачам публікувати спільні пости – зі спільними коментарями, переглядами та лайками.

Публікація постів з комп’ютера

З жовтня користувачі можуть публікувати фото та відео (тривалістю не більше хвилини) з будь-якого комп’ютера, неважливо, чи встановлено там програму соцмережі. До цього на дескотопі можна було лише переглянути стрічку/сторіс, поставити лайк або написати коментар.

Блокування ID користувача

Тепер, блокуючи когось у застосунку, ви можете забанити не тільки поточну сторінку людини, але й нові акаунти, які вона може створити в майбутньому. Вибрати потрібну опцію можна, натиснувши кнопку “Заблокувати” у профілі цієї особи.

Вбудований перекладач у сторіс

Щоби використати новий інструмент, треба написати текст у своїх сторіс, клікнути на банер “Подивитися переклади”, вибрати одну з 90 доступних мов і переклад з’явиться автоматично.

Приховування лайків

З цього року функцію показу лайків можна регулювати в ручному режимі. Тепер її можна відключити як у своїх публікаціях, так і постах інших користувачів. Творці соцмережі сподівалися, що це допоможе людям зосередитись на фотографіях та відео, якими вони діляться, а не на тому, скільки лайків одержують пости. Але, як показали перші місяці роботи нової функції, користується нею меншість.

Viber

Блокування незнайомих абонентів

Щоб обмежити дзвінки та повідомлення від людей не з вашої адресної книги, зайдіть у “Налаштування” та виберіть “Виклики та повідомлення”. Потім активуйте опцію “Захист від непотрібних дзвінків”. Після цього невідомі абоненти не зможуть робити дзвінки, а всі подібні спроби зв’язатися з вами відображатимуться у розділі “Пропущені дзвінки”. Це дозволить обмежити спам та атаки шахраїв.

Також можна налаштувати запити на повідомлення. Тоді меседжі від незнайомців потраплятимуть до спеціальної окремої теки.

Опитування

Учасники групових чатів та адміністратори спільнот тепер можуть створити опитування, натиснувши на відповідну піктограму в меню чату. Потім потрібно ввести саме запитання, а також до 10 можливих варіантів відповіді . Усі учасники групового чату або спільноти можуть проголосувати, натиснувши “лайк” напроти обраного варіанта. Результати голосування оновлюються в режимі реального часу.

У групових чатах користувачі можуть подивитися, як голосував кожен із учасників, натиснувши на відповідний варіант відповіді. У спільнотах голосування відбувається анонімно.

Реакція на повідомлення

Тепер така можливість з’явилася не лише у групових бесідах, а й у персональному листуванні.

Для цього потрібно натиснути на значок із зображенням серця, що розташований біля кожного повідомлення, та вибрати відповідну емоцію. Розробники вважають, що це робить спілкування зручнішим, оскільки за нестачі часу користувач може не відповідати розгорнуто.

Telegram

Відкладені групові чати

Голосові чати Telegram можна використовувати як для розмов у невеликій компанії, так і для трансляцій з мільйонами слухачів. Тепер адміністратори груп та каналів можуть запланувати майбутній голосовий чат на певний час – щоб усі охочі встигли підлаштувати свої плани.

Учасники спільноти побачать кольоровий таймер зі зворотним відліком та зможуть підписатися на повідомлення про початок.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Telegram: тільки важливе

Захист від спойлерів

Щоби скористатися цією функцією, потрібно виділити частину набраного повідомлення та застосувати до неї форматування “Прихований”. Одержувач зможе прочитати цей текст повністю тільки тоді, коли торкнеться його пальцем.

Переклад повідомлень

Таку можливість можна увімкнути в розділі “Параметри”, вибравши пункт “Мова”. Щоби перекласти повідомлення, натисніть на нього (для iOS затисніть пальцем) і виберіть “Перекласти” в меню.

Захист контенту в групах та каналах

Тепер творці каналів та груп можуть заборонити своїм підписникам зберігати фотографії та відео, пересилати повідомлення та робити знімки екрана. Увімкнути захист від копіювання та пересилання можна у профілі чату, натиснувши “Тип групи/каналу”, а потім “Заборонити копіювання”.

Видалення історії листування за певний період

Ще одне оновлення дозволяє видалити історію повідомлень у тому чи іншому чаті за конкретний день або проміжок часу. Щоб відкрити календар, натисніть на плашку з датою, яку видно під час прокручування повідомлень у чаті. Потім виберіть період для очищення.

Анонімні коментарі у публічних групах

Щоб уникнути небажаної уваги до особистого облікового запису, тепер можна надсилати повідомлення від імені одного зі своїх каналів. Щоби вибрати канал, від імені якого буде надіслано повідомлення, натисніть зображення ліворуч від текстового поля.

Facebook

Експерти групи

Ця функція дозволяє адміністраторам тематичних груп визначати, які учасники добре розуміються на темі, та надавати їм відповідний статус – він має з’явитися поруч із їхнім ім’ям. Однак цей привілей можна і відкликати – інші члени спільноти завжди можуть поскаржитися адміністраторам, якщо експерт розповсюджуватиме неправдиву інформацію.

Спрощений запис голосових повідомлень

Замість тривалого утримання кнопки мікрофона тепер можна натиснути її один раз, щоби розпочати запис, а ще одним натисканням – зупинити.

Перенесення чатів до архіву

Користувачі можуть очистити вхідні повідомлення, не видаляючи чати та не втрачаючи історію листування. Перенести чат до архіву можна, змахнувши по екрану ліворуч. З’явиться фіолетова кнопка, при натисканні на яку чат переміститься до нової теки Archived Chats.

Перейти до Archived Chats можна, натиснувши на фото профілю в мобільному застосунку Messenger та вибравши цей пункт.

Емодзі зі звуком

Музичний супровід для символів підбирати не потрібно – про це вже подбали у Facebook. Щоправда, своє звучання отримали не всі емодзі. У стандартному наборі всього кілька soundmojis, але доволі яскраві. Деякі звучать очікувано. Наприклад, скрипка як скрипка. Інші ж супроводжують уривки з треків Дрейка, Ребеки Блек та Каньє Веста, а також фільмів та серіалів – “Форсаж”, “Бріджертони”, “Бруклін 9-9”.

Джерело: tech.liga.net