Люди Е&L

Ксенія Савчук

Онлайн-шопер зі стажем: Я не купувала речі в Україні 10 років

12:29, 21/11/2019

Розмова з Ольгою Шунковою: онлайн-шопером зі стажем, мамою двох дочок, графічним дизайнером та людиною, яка знає про онлайн шопінг майже все.

Як ризикнути почати купувати в Інтернеті

Все почалось 10 років з народженням дитини. Одного разу  я купила на ринку своїй дитині шкарпеточки, які спровокували сильну алергію. Зрозумівши, що моя дитина гіпералергенна я почала шукати швидке рішення проблеми.  Знайшла його в Інтернеті: купувати одяг натурального складу закордоном в інтернет-магазинах. З тих пір, в мене нема жодної речі, купленої в Україні.

Я розібралась, як купувати закордоном, і зрозуміла як це вигідно, більше, я мала змогу відчути всі зміни ролі посередника у покупках зі закордону.

Посередники

Коли я тільки почала купувати в інтернеті, посередники окрім вартості замовлення додатково брали від 20 до 30% від суми замовлення, при тому заробляючи до 50% відсотків, оскільки не «світили» додаткові персональні знижки від магазину.

Але чим більший ставав попит на купівлю товарів закордоном, тим менший відсоток почати брали посередники, конкуруючи між собою, дійшовши до закупівлі під 0% посередницьких, а, згодом, і під мінус 15-20%, враховуючи усі знижки магазинів. І не дивлячись на ріст курсу валюти, це далі було вигідно.

Зараз додатково можна заробити на кешбеках (створений індивідуальний рахунок в магазині, з якого при купівлі товару відсоток від суми оплати зберігався на наступне замовлення) та промокодах (спеціалізовані іменні знижки).

Вартість товару, це ще не всі витрати, у кожного магазину є шип (вартість доставки по Америці, чи іншій країні магазину). Якщо ви посередник, то цей шип ділиться на всіх «учасників» корзини. Проте часто бувають акції на фрішип (безкоштовна доставка), або є мінімальна корзина, переважно 50$, при якій вже у вас фрі шип.

Зазвичай посередники стараються зібрати необхідну суму замовлення в «корзину», адже це облегшує процес покупки від додаткових калькуляцій шипінгу.

Враховуючи, що тепер в Україні ввели митне обмеження 100 євро з дропшипінгом трохи складніше, тим не менше, з досвіду, зробити доставку двічі в рік по 100 євро – це той ліміт, який дозволяє одягнути дитину, від 0 до 10 років, повністю.

Насправді купувати в інтернеті дуже цікаво. Навіть протягом двох років я займалась посередництвом. Відійшла від цієї діяльності з декількох вагомих причин: посередництво має стати основним видом діяльності, з якого ти отримуєш заробіток, а по-друге, моніторинг має бути постійним. Якщо клієнт бажає щось замовити, то відповідь має бути оперативною, інакше він зробить замовлення у іншого посередника.

Посередник має бути готовим вкладати гроші  у справу. Інколи,навіть докласти свої, аби зберегти репутацію, адже якщо трапляються “втрати” на митниці, або магазин прислав вам не той розмір, чи взагалі не ту річ, то ви маєте то компенсувати із власної кишені, бо це не є клопіт клієнта.

Тепер ситуація з доставками набагато простіша. Раніше щось купити можна було через знайомих, або тим займались приватно окремі люди, і всі, переважно, замовлення  відправлялись лише національним логістичним оператором. Часто посилки просто крали в процесі перевезення. Відповідно, пишучи скаргу в Аmazon, тобі посилку надсилали ще раз. І по дорозі, посилки знову зникали. Тому Амазон перестав надсилати посилки в Україну, і тільки кілька років тому знову ми з’явились у списках країн доставки. З мого досвіду за п’ять останніх років, жодна не пропала.

Тим не менше, рішення було, з такими магазинами працювали МЕЙЛФОРВАРДЕРИ (Meest, ukraine-express, ShoppEx та багато інших).

У мейлфорвардерів є власні склади у Америці, Англії та інших державах, на які пересилаються ваші замовлення з онлайн-магазинів, а звідти вже формуються замовлення в Україну. Ті ж фірми можуть запропонувати вам консолідацію або розконсолідацію замовлень, відповідно до встановленого поштового мита. Окрім адреси в країні рітейлера,  у вас є індивідуальний номер, який дозволяє слідкувати за посилками, аби вони не загубились.

Також у мейлфорвардів можна замовити додаткові послуги такі як перевірка габаритів, звірка артикулів замовлення, фото окремих речей, якщо це щось важливе, і ви будете мати змогу повернути товар ще на території США, бо з України це буде довго та дорого.

Є два варіанти доставки: морем – дешевше і довше, або літаком – значно швидше, але дорожче. Вартість залежить від ваги та габаритів, тому не варто відправляти дитячий возик із ліжечком літаком, буде швидко, але дорого.

Варто пам’ятати і не відправляти декілька посилок одночасно авіасполученням та кораблем. Система все одно фіксує скільки сумарно на ваше прізвище їде посилок і накладає мито.

З десятирічним стажем користування мейлфорвардером Meest, на щастя, проблем у мене не виникало. У Львові зручно забрати посилку, до того ж їх тут одразу ж розмитнюють.

Також мейлфорвардери беруть на себе оплату вашого замовлення, якщо магазин не бере українських карток.

Це дуже корисно, наприклад, H&M, не торгує онлайн в Україні, і здійснити оплату не можна.

Замовляючи закордоном треба знати специфіку кожного магазину. Наприклад, деякі магазини можуть заморожувати кошти на суму вашого замовлення до часу вашого отримання.

Робота посередника з клієнтами

Люди не завжди орієнтуються в часі доставки. Тобто посередник має бути готовий до постійних розпитувань на якому етапі замовлення, а також до труднощів в розрахунку вартості доставки.

Система роботи посередники зазнала значних видозмін за десятиріччя. У них збільшилась клієнтура, але спосіб їхнього доходу зазнав видозмін. 10 років тому основний заробіток мейлфорвардера складала реалізація товару в Україні. Купівля зі значними знижками закордоном і перепродаж тут.

Переваги покупок закордоном

Значні реальні знижки. Купивши дитячі речі по 2 долари, або ж ляльки по 4 долари, бажання купувати в Україні відпадає. Адже економія в 4, а той більше рази. Відповідно на ті самі гроші ти купуєш більше.

Варто зауважити, що акції зі супернизькою ціною передбачають викуп товару в обмеженій кількості в одні руки. Тобто, розраховувати на те, що за рахунок розпродажу можна влаштувати свій власний бізнес, перепродуючи товар, не варто.

Як знайти посередника

В інтернеті існують безліч форумів та дошок оголошень. Аби придбати дитячі речі я використовувала Kidstaff–це спеціальна платформа,зараз є навіть додаток, де можна придбати/продати/знайти посередника і все, що стосується дитячих речей.Або ж SHU так само є мобільний додаток тепер. Величезний форум з розпродажами, знижками.

Також для покупок за кордоном існує сайт-посередник  Бандлер. На сайті можна вибрати посередника з будь-якого міста України, який викупить й доставить товар з онлайн-магазинів США або Європи. Також зручно стежити за своїми замовленнями та оплатами, таким чином, ви завжди будете знати що і кому замовили й скільки грошей на покупки витратили.

Чорна п’ятниця і кіберпонеділок

Знижки є і вони реальні. Але замовлення розбирають з шаленою швидкістю. І Вашого розміру може просто вже не бути. Навіть якщо ви просто зайдете на сайт і почнете підтверджувати замовлення, в момент оновлення Вам покаже, що розміру або цієї моделі вже нема, а кошти вже з картки будуть списані.

Є такі лайфхаки: заповнити корзину за день наперед та чекати дня початку акції.

Можна звичайно не встигнути, я передбачаю покупку за декілька днів перед початком акції, адже ціна вже невисока, а лінійка всіх розмірів зберігається.

Покупки закордоном затягують, існує ризик не проконтролювати куди зникають гроші з твоєї банківської картки або ж придбати товар, котрий не зовсім потрібний, просто добираючи до встановленого лімиту безмитного відправлення. Тим не менш, якість та ціна назавжди переконували мене купувати закордоном.