Е-комерція

Nielsen опублікувало результати дослідження впливу каналів інформації на споживачів

15:16, 28/01/2020

Компанія Nielsen опублікувала результати глобального дослідження “Реальне життя проти цифрового життя”, яке проводилося за участю 3 300 споживачів з 11 країн. Згідно з ним близько 93% респондентів готові ділиться досвідом взаємодії з брендом і запитують рекомендацій в живому спілкуванні (89%), а не в інтернеті. Українці більшою мірою довіряють телевізійній рекламі (70%), тоді як інтернет-рекламі довіряє 30% користувачів. Ось більш детальні результати дослідження.

Регіональне дослідження показало, що і Австралії, Німеччини та Кореї сарафанне радіо переважає над соціальними медіа як ніде в світі і має найбільший вплив на свідомість споживачів і їх купівельні рішення.

«Сарафанне радіо завжди було і є одним з найбільш потужних інструментів, які маркетологи використовують в битві за прихильність споживачів. Щоб використовувати це з більшою вигодою для бренду, компаніям необхідно прикладати зусилля для створення у споживачів позитивного досвіду, яким вони можуть ділиться зі своїми знайомими», – наводяться слова віце-президента Global Consumer Insights Nielsen Сью Темпла.

Споживачі по всьому світу не дивлячись на те, що використовують цифрові технології і соціальні мережі, все ще більше довіряють традиційним інформаційним каналам.

Індекс співвідношення рівнів довіри і використання для різних каналів:

  • для газет – 240,
  • зовнішньої реклами / білбордів – 178,
  • журналів – 162,
  • Інтернету / цифрових медіа – 78.

Індекс показує співвідношення між кількістю користувачів, які частіше використовують медіа і тих, хто частіше довіряють медіа.

Мілленіали, найбільш лояльна аудиторія до всіх каналів, найбільше вони довіряють газетам. З іншого боку, бебі-бумери скептично ставляться до всіх інформаційних каналах, а мовчазне покоління (покоління 1925-1942 років, перед бебі-бумерами) вважає за краще газети.

За даними українських досліджень видно, що реклама в традиційних медіа та реклама в онлайн впливають на поведінку споживачів. Так, 39% респондентів, які бачили рекламу онлайн шукали інформацію про продукт в інтернеті, а серед тих, хто дивився рекламу на телебаченні пошук інформації в інтернеті робили 35%. Реклама онлайн більшою мірою спонукала споживачів шукати інформацію про продукт в соціальних мережах і частіше контактувати з компанією, що виробляє продукт.

Мотиви використання цифрових медіа в різних регіонах варіюються, але в основному споживачі шукають рекомендації (46%), читають щось цікаве в інтернеті (42%) або діляться досвідом (38%). Більшість споживачів висловлюють власну думку в реальному житті тому, що вони хочуть поділитися досвідом (45%), розповісти про ексклюзивні знижки та пропозиції (42%) і порекомендувати хороші товари (42%).

Водночас більшість споживачів швидше обговорюватимуть бренди при особистій зустрічі, ніж постити свої думки онлайн. Цей тренд очолюють країни, в яких чисельно переважає старше покоління: Австралія, Німеччина і Південна Корея. А в Індонезії і Таїланді навпаки – споживачі вважають за краще висловлювати свої враження про бренд в інтернеті.

«Такі регіональні відмінності безпосередньо впливають на ефективність маркетингових кампаній. Розуміння того, хто є найбільш імовірним інфлюенсером, допомагає правильно направляти кампанії по просуванню бренду в соціальних медіа», – йдеться в дослідженні.

Нагадаємо, ми розповідали чому міленіали купують в соціальних мережах і фізичних магазинах.

Джерело: retailers.