Е-комерція

На Rozetka з’явилася реклама у пошуку

13:05, 23/11/2021

Користувачі помітили, що у пошуку на Rozetka почали підтягуватись товари з плашкою «Реклама». Інформація про нову функцію також з’явилась у розділі «допомога» на маркетплейсі. 

Користувач @yurnov опублікував у Twitter скріншот рекламного оголошення, яке з’явилось у пошуку на Rozetka. За його словами, такої функції раніше на сайті не було. Як виявилося, Rozetka запустила рекламу в пошуку. Такі оголошення з маркетплейсу потрапляє у пошук, якщо вибрати «продавець Розетка» за умов», – написав він. 

Скріншот із Twitter @yurnov

У розділі “Просування товарів” на Rozetka описано три місця, де може з’явитися реклама товару. Це головна сторінка, пошук та суміжні товари. 

Засновник платформи для створення інтернет-магазинів Shop-Express Олексій Петриченко у коментарі для AIN.UA розповів, що про нову функцію стало відомо два місяці тому. Інформація з’явилася на сайті маркетплейсу у розділі «Довідковий центр продавця».

«Продавець може поповнити рекламний рахунок, вибрати товари, які він хоче рекламувати, а алгоритми самі вирішать, де краще це робити. Наприклад, на головній сторінці або в пошуку. Кошти списуються за переходи на товари, коли відвідувач кликає на рекламне оголошення. Вартість визначається за принципом аукціону. Якщо замовлення відбулося після переходу по рекламному оголошення, то це видно в аналітиці у кабінеті продавця», – каже Петриченко.

За його словами, що вища релевантність і ціна кліка, то вищий його товар підтягне в пошуку. Схожа функція працює також на Amazon та Prom. Це найпоширеніший спосіб рекламувати товар усередині маркетплейсу.