Е-комерція

Модератори Facebook загрожують бойкотом: їм не виплатили зарплату

10:55, 13/01/2022

Компанія-підрядник заявила, що причина чому гроші не прийшли – у зміні сервісу для розрахунку заробітної плати. Але працівники опинилися в безвиході і влізли в кредити.

Модератори Facebook, найняті у сервісної компанії Accenture у місті Остін (США), пригрозили зупинкою роботи через невиплату заробітної плати.

Деяким співробітникам при ставці $16 за годину довелося брати кредити, щоб сплатити їжу, інші заборгували за рахунками. У Meta збій підтвердили, але розбиратись закликали підрядників самостійно.

Проблеми почалися ще 4 січня, пише The Verve, коли співробітники помітили плутанину у системі розрахунку, а 6 січня їм не прийшли зарплати. Внутрішні платіжні квитанції показували, що зарплатні чеки були обнулені.

Після цього у відкритому листі гендиректорам Facebook та Accenture група працівників поставила ультиматум, що якщо питання щодо виплати зарплат не будуть вирішені негайно, робота припиниться.

Після публікації кільком співробітникам було виплачено одноразові виплати, таким чином вдалося продовжити роботу. Керівництво компанії також заявило, що покриє будь-які штрафи за прострочення платежів та банківських овердрафтів, які виникли через затримку зарплат.

Однак, оскільки разовий платіж отримали не всі, багато працівників сервісу, за словами одного з модераторів, понад півсотні працівників продовжують перебувати у “відчайдушному фінансовому становищі”: вони прострочили оплату рахунків, комунальних послуг, а деяким і нема за що купити продукти.

Ситуація ускладнюється тим, що оплата за роботу як для великого міста низька. А прострочена зарплата покривала, зокрема, святкові зміни та переробки, відомості про які із системи зникли.

За даними Accenture, вся проблема сталася через нещодавню зміну бухгалтерської компанії, що й призвело до непередбачених збоїв під час першого нарахування заробітної плати.

Там пообіцяли виплатити всі належні працівникам суми. Проте для компанії це вже не перший скандал – раніше їх звинувачували у тиску на співробітників для роботи у перервах та у відмові від відпустки.

Незважаючи на це, Facebook, Instagram і Whatsapp часто доручають модерацію та інші кадрові послуги таким фірмам, як Accenture.

У Meta прокоментували, що про проблему знають, і що Accenture робить усілякі зусилля для її усунення. Підрядник, своєю чергою, повідомив, що зупинки роботи поки що зафіксовані не були.