Події Е&L

Мережа ресторанів Vapiano оголосила про банкрутство через коронакризу

11:40, 23/03/2020

Через різке падіння обороту під час карантину, занепала європейська мережа ресторанів Vapiano.

Керівництво компанії Vapiano зобов’язане подати заяву про банкрутство не пізніше, ніж за три тижні, повідомила компанія в п’ятницю, 20 березня, у Кельні. Рада також хоче розслідувати, чи можна було б уникнути провадження у справі про банкрутство до встановленого строку – наприклад, завдяки державним програмам допомоги, оголошеним для боротьби з коронавірусом. 

“За останні кілька днів складне становище компанії погіршилося і у Vapiano зараз майже немає обороту, в той час як зарплата, орендна плата та експлуатаційні витрати продовжують зростати”, – пояснило керівництво. 

У Німеччині всі 55 ресторанів, якими керувала група, були закриті на невизначений термін.

За словами Vapiano, “тим часом майже всі понад 230 ресторанів у всьому світі також будуть закриті. Зараз компанія планує подати короткострокові заявки на гранти, оголошені урядами кількох європейських країн. Vapiano підкреслює, що останнє фінансове рішення може спрацювати лише за умови надання державних коштів “своєчасно та в досттаньому обсязі”. 

Ще до пандемії коронавірусу мережа ресторанів погодила з акціонерами та банками ключові моменти нового фінансового рішення на суму приблизно 10,7 млн ​​євро для забезпечення ліквідності.

Мережа ресторанів Vapiano, заснована в Гамбурзі у 2002 році, тривалий час бореться з фінансовими проблемами та зазнає великих втрат переважно через високу вартість розширення.

Тим часом конкурент Vapiano, L’Osteria, розраховує пережити період пандемії. “Виживемо”, – запевнив генеральний директор Мірко Сільц в інтерв’ю тижневику “Wirtschaftswoche”. Однак після коронавірусу ринок буде виглядати інакше – зізнався він. L’Osteria говорить, що у них є 124 ресторани у восьми країнах, у тому числі 102 у Німеччині. 

Джерело: rp.pl