Е-комерція

Мережа Decathlon планує розвиватися в Україні за франшизою

17:00, 21/05/2020

За товарообігом онлайн-магазин мережі спортивних товарів Decathlon в Україні перевищив показники багатьох інших країн присутності (зараз мережа працює більш ніж 50 країнах). Про це заявив генеральний директор локального підрозділу Флоран Гійє передає rau.ua.

Інтернет-магазин французького ритейлера запустився 21 березня 2019 року, напередодні відкриття першого цегельного магазину площею 2000 кв.м. у Києві.

Продажі фізичного магазину нижче, ніж в інших країнах присутності, де марка більш відома. Наприклад, в Марокко і Алжирі, де населення розмовляє французькою, часто буває у Франції і знає ТМ Decathlon. Зокрема, в Алжирі за перший рік роботи магазину площею 1500 кв. м його товарообіг досяг більш EUR 50 млн євро. В Україні поки таких показників немає.

Найближчим часом товари власного виробництва Decathlon будуть продаватися більш ніж в 20 гіпермаркетах «Ашан». Товари розмістять на 2,5 метрових або 7 метрових стендах. «Без коронавируса це не було б можливо», – говорить Флоран Гійє.

В цілому ритейлер планує відкрити в Києві 5-6 великих форматів і по певній кількості в містах мільйонниках (Дніпро, Одеса, Харків, Львів). Поки попередніх договорів оренди не підписано.

У планах відкривати магазини в центрі міста і невеликі магазини в торгових центрах (перший вже відкрито в ТРЦ Rive Gauche в Києві. Його площа 40 кв.м.).

Український підрозділ вже отримало підтвердження з головного офісу про розвиток мережі по франшизі.

«Цей проєкт тільки на початковій стадії, але ми активно шукаємо партнерів з досвідом в рітейлі для можливості відкриття магазину в регіонах», – говорить топменеджер.

Компанія планує реалізувати ряд рішень які вже використовуються в магазинах мережі в інших країнах. Наприклад, оплату товарів за допомогою телефону, коли покупцеві не потрібно йти на касу. За допомогою цього рішення він оплачує товар прямо в торговому залі: сканує його за допомогою телефону, забирає з полиці і йде.

Зараз Decathlon об’єднує 1700 магазинів, з них вже 60% працюють тільки на поновлюваних джерелах енергії. До 2026 року компанія планує перевести на поновлювані джерела енергії всі торговельні об’єкти. Те ж саме стосується фабрик.

Нагадаємо, мережа Spar запустила перший інтернет-магазин в Україні.

Джерело: retailers