Е-комерція

Ксенія Савчук

Маркетплейс BOO! Ua запускає унікальний для України сервіс порівняння цін на б/у товари

15:32, 20/05/2020

Покупцеві доводиться витрачати не одну годину, щоб зайти на різні ресурси і порівняти ціни.

При цьому, питання ціни є проблемним і для продавця, адже коли він встановить високу ціну, то навряд чи зможе швидко продати свій товар. Але водночас ніхто не хоче продешевити.

Вже зараз ви можете заходити на маркетплейс BOO! Ua і дивитися ціни на б / у товари, які пропонують продавці.

IT-фахівці маркетплейса зацікавилися тим, як максимально оптимізувати цей процес і готують до запуску новаторську систему формування оптимальної ціни на б/у товари.

«Робота системи грунтується на принципах Data Science і штучного інтелекту. Якщо говорити простою мовою, то в нашій системі робота машини замінить ручну роботу людей. Система буде аналізувати ціни б / в товарів на ринку, систематизувати їх і визначати оптимальну ціну, в залежності від стану. І все користувачі системи зможуть отримати об’єктивну картину співвідношення ціна-якість», – розповідає IT-директор маркетплейса BOO! Ua, Дмитро Яковенко.

Керівництво маркетплейсу постійно підкреслює, що одна з ключових завдань їх нового IT-продукту – зробити ринок продажу б / в товарів в Україні більш сучасним.

«Товари кожної категорії мають свою градацію. Зокрема, це можуть бути refurbished-вироби, які мали певні заводські недоліки, усунуті виробником, використовувані товари в хорошому стані, б / у товари з певними зовнішніми, або внутрішніми дефектами. Всі ці фактори впливають на ціну товару. Наприклад, зараз новий iPhone 11 коштує приблизно 23000 гривень. Але якщо це б / у iPhone, то його ціна в першу чергу залежить від того, скільки їм користувалися, чи є пошкодження екрану і корпусу. І, щоб продавці не завищували, або занижували ціни, а покупці мали можливість придбати товар за реальною вартістю ми і вирішили запустити наш сервіс », – пояснює директор BOO! Ua, Вадим Федорчук.

За задумом, новий сервіс буде багатофункціональним і працювати за кількома ключовими напрямками.

«Новий сервіс буде, в першу чергу, розрахований на наших партнерів, які продають товари на BOO! Ua. Залежно від характеристик товару і порівняння цін на інших майданчиках, програма буде формувати оптимальну ціну саме на цей товар, що дозволить їм його швидше продати», – додає Вадим Федорчук.

Джерело: ain.ua