Люди Е&L

Ксенія Савчук

Марія Старчак: розумне споживання – головний тренд

12:55, 20/03/2020

Марія Старчак – перспективна українська дизайнерка. Переможниця регіонального конкурсу молодих дизайнерів “Погляд у майбутнє”, учасниця Ukranian fashion week, професійна стилістка.

Марія поділилась враженнями від роботи та порадами для читачів Elnews.

Про створення одягу

Я винайшла свою власну формулу натхнення, вона трохи відрізняється від класичного сприйняття та уявлення про цей магічний процес. Для мене все починається та виникає вже у роботі. Я можу не мати супутніх тем і думок, але побачивши красиву тканину чи фактуру, інтуїтивно починаю розробляти концепцію довкола неї або якоїсь однієї деталі, що й створює ефект натхнення. Звісно, іноді це може бути класичний приклад вау-ефекту, але частіше це все ж таки конкретні деталі та процеси в роботі.

Дуже люблю матеріали, які тримають форму. Впевнена у тому, що попри головні тренди, у новій колекції буде еко-шкіра та елементи апсайклінгу, адже я розпочинаю активно досліджувати важливу тему розумного споживання. Звісно, усіх карт не відкриватиму, тим більше, як показує практика, зміни можуть вноситись навіть перед самим показом.

Про участь у Lviv Fashion Week

Я творча та емоційна особистість (усміхається), мої рішення можуть мінятись і залежать від різних, іноді непередбачуваних факторів. Але саме ця риса спонукала мене до участі у всіх конкурсах та показах. Я дуже позитивно оцінюю LFW, тому цілком можливо, що захочу брати участь знову.

Це прекрасний проєкт для розвитку дизайнерів, де організатори задають високу організаційну планку як для учасників, так і для відвідувачів. Ця атмосфера заполонила мене і протягом тижня я поринула зовсім в інший світ. Неймовірно зустрічатись та знайомитись з професійними та дуже розумними людьми, від яких хочеться вчитись та набиратись досвіду!

Про тренди

Хустки – це дуже практичний та жіночний головний убір. Тому так званий бум на них став цілком очевидний та очікуваний. Мені імпонує поєднання екошкіри та вельвету – це естетично та дуже практично, адже гарантує і тепло, і зручність під час носіння. Завдяки поєднанню цих двох матеріалів хустинки є не тільки красиві, а й функціональні, бо носити їх можна на обидві сторони.

Окрім дизайнерської діяльності я професійно займаюсь стилістикою, тому постійно слідкую за трендами. Але у своїй роботі та колекціях використовую тільки макротренди – ті, які приживаються і є актуальними багато років. Мікротренди – це надто мінлива і тимчасова річ.

Переконана, що перш за все – це розумне споживання. Пам’ятайте, що одна якісна річ значно краща, ніж дві менш якісних. Остерігайтесь розпродажів та ходіть на шопінг зі списком речей, які Вам справді потрібні.

Цільова аудиторія

Здебільшого, мій одяг люблять носити жінки від 23+ . Щодо професійного поділу, то тут складніше, адже серед моїх клієнток є і стилістки, і візажистки, і професійні моделі, і журналістки, і жінки в медіа, і маркетологині та комунікаційниці, і навіть менеджерки соціальних проєктів. Спільне у них – відчуття стилю і любов до якісних речей, які не ховають їхню індивідуальність попри будь-яку професію, вік чи сімейний статус. Ідея колекції в тому, що вона підійде Жінці, яка усвідомлює свою силу та індивідуальність. А те, чи є в неї чоловік, діти, і конкретна робота, відходить на задній план. Бо спочатку – ВОНА (тому й SHE).

Окремо чоловічу лінійку я не планую робити, але вже у наступній колекції будуть представлені гендерно нейтральні речі. Впевнена, що вони втішать не одного стильного чоловіка.

Частіше – це українські покупці, які живуть в Україні, але бувають й закордонні клієнти, які замовляють онлайн. Я люблю коли є можливість зробити індивідуальну примірку та поспілкуватись з клієнтом, щоб встановити ментальний зв’язок та на основі цього внести індивідуальні корективи.