Е-комерція

Майже 20 тисяч працівників Amazon у США мають позитивний тест на Covid-19

15:10, 27/10/2020

Технологічна компанія стикалася з критикою за те, що зберігає склади відкритими.

Amazon виявила, що майже 20 000 її працівників у США захворіли на Covid-19 після місяців вимог публічного розголошення інформації від активістів.

Американська технологічна компанія була однією з найбільших корпоративних переможців під час пандемії, коли люди у всьому світі переходили на онлайн-покупки під час блокування. Однак Amazon стикалася з критикою деяких учасників трудових кампаній, які стверджували, що компанія загрожує працівникам, тримаючи склади відкритими.

У своєму блозі Amazon повідомляє, що в результаті проведеного аналізу рівень зараження серед 1,4 мільйона працівників Amazon та його дочірньої компанії Whole Foods був на 42% нижчим за показник, очікуваний на основі загального населення США.

Найвищий рівень зараження співробітників Amazon був у штаті Міннесота, де імовірно заразилися Covid-19, у два рази швидкість інфекції серед населення в цілому 3,17% працівників Amazon. Однак дані не дають абсолютної кількості заражених робітників у кожному штаті аби зрозуміти чи працівники на складах є більш вразливими.

Amazon, ринкова вартість якого становить 1,6 трлн доларів США (1,2 трлн фунтів стерлінгів), найбільшим акціонером якого є її засновник та виконавчий директор, Джефф Безос, найбагатша людина у світі, заявив, що інвестує “сотні мільйонів доларів” у власне тестування на коронавірус програма. Він планує проводити 50 000 тестів на день на 650 сайтах до листопада.

Афіна, коаліція американських активістських груп, що проводять кампанію за посилення регуляторного нагляду за Amazon, закликала негайно розслідувати діяльність компанії з боку державних служб охорони здоров’я, а також регулярно звітувати про кількість співробітників Covid-19.

Директор Афіни Данія Раджендра зазначила у своїй заяві :

«Amazon дозволила Covid-19 поширюватися у своїх приміщеннях, як пожежа, ризикуючи здоров’ям десятків тисяч людей, які працюють в Amazon, а також членів їх сімей, сусідів та друзів”.

“Amazon, без сумніву, є загрозою для здоров’я населення”.

У повідомленні блогу Amazon йдеться, що компанія надає своїм працівникам всеохоплююче медичне страхування та оплачує час для будь-якого працівника, який потребує карантину. Також компанія запровадила нові режими очищення та інші процеси для зменшення поширення вірусу, повідомила компанія.

Джерело: theguardian.