Логістика

“Левада Карго” створюватиме мультимодальні термінали на збиткових залізничних станціях

13:21, 20/08/2020

В Україні надто багато збиткових залізничних станцій, але є гострий дефіцит мультимодальних терміналів. Тому варто перетворювати перші на другі, вважає гендиректор компанії «Левада Карго» Володимир Деменко.

За його словами, європейські інвестори готові інвестувати великі суми у розвиток проєктів, а «ЛК» не раз уже зверталася до «Укрзалізниці» з пропозицією виставити погано працюючі станції на відкриті торги.

Сьогодні, наприклад, нормально працювати з європейськими контейнерами в Україні можуть тільки на восьми терміналах, повідомив Деменко. Два з них працюють у Дніпрі, по одному – у Тернополі, Києві, Харкові, Одесі та Чопі. На додаток є ще кілька дрібних, які не роблять погоди у логістичній галузі. А де ж Львів, Вінниця, Запоріжжя тощо? На більшій частині території України немає інфраструктурних об’єктів, що відповідали б європейським стандартам.

«Левада Карго» також шукає майданчики для створення 3-5 терміналів у різних регіонах України. Але непросто знайти ділянку із відгалуженнями залізниці. Тому станції, через які рух поїздів значно уповільнився, ідеально підходять для таких перетворень, стверджує Деменко.