Е-комерція

Ксенія Савчук

Марта Пастернак: для чого брендам SMM?

12:15, 23/06/2020

Марта Пастернак, засновниця агенції CreativeSMM, ексклюзивно для ELnews розповіла про важливість SMM у просуванні бренду.

Як правильно обрати стратегію SMM і з чого розпочинати?
Стратегія – це план над досягнення ЦІЛІ! Для того, щоб правильно побудувати стратегію, потрібно перш за все знати свої цілі у соцмережах, далі знати усі інструменти роботи в соцмережах, обов’язковою складовою є вивчення цільової аудиторії, та на основі цих даних можна спланувати стратегію й покроковими діями застосовувати кожен інструмент, аналізуючи результати.

Стратегії бувають довгострокові та короткострокові. Переважно в SMM вибудовуються короткострокові/місячні стратегії. У довгострокових перспективах – це, однозначно, спочатку потрібно обрати пріоритетні соцмережі, планування бюджетів та планування помісячно, який інструмент поетапно буде застосовуватися в роботі над розкруткою в соцмережах.

Наскільки важливо залучати SMM? На якому етапі розвитку варто залучати SMM-спеціаліста брендові?

SMM зараз є найважливішим та актуальним інструментом розкрутки бренду в інтернеті, його потрібно застосовувати на початковому етапі розвитку бізнесу, бо завдяки СММ бренд зможе зрозуміти свої помилки, почути думки людей, відтестувати чи подобається товар або послуга, а також зрозуміти куди і як розвиватися та що, наприклад, показувати на сайті. Соціальний фактор є вкрай важливим для пошукових систем, тому брендам обов’язково потрібно бути представленим в соцмережах, проте, якщо вони пасивні це також може вплинути на репутацію компанії. Спеціаліста потрібно залучати в залежності від масштабів компанії, а також відповідності до продукту. Не завжди погоджуюся з тим, що краще на початку, бо на початкових стадіях власник може не розібравшись в тонкощах просування просто поставити невірні ЦІЛІ, що призведе до неправильних дій самого спеціаліста, а відповідно, зниження продаж та розчарування в такому інструменті просування, як SMM. Тому, спочатку можна проконсультуватися з спеціалістами, які допоможуть спільно з власником ввести сторінки, допомагати йому і на етапі розуміння усіх інструментів просування соцмереж, делегувати те, що є рутиною для нього (пости, дизайн, текст, комунікація або саму рекламу) – це залежить вже від самого власника.

Які правила SMM-просування обов’язкові в кожній із соціальних мереж

Їх направду багато, але скажу так коротко – дуже важлива систематичність та живе спілкування (тобто публікувати пости вручну, без сервісів та спілкуватися з підписниками, спонукати їх до коментування і відповідати їм, не як люблять зараз – просто лайк, а реально навіть на смайлик відповідати).

Які кошти варто закладати у SMM та як швидко можна очікувати на віддачу від клієнтів?

Швидкість віддачі залежить від стратегії, товару/послуги та дій SMM-спеціаліста. Проте прослідковується тенденція в роботі над сторінками. Це приблизно три місяці, після яких сторінка стає активною, можна змінити або спробувати ті інструменти SMM, які колись на початку не спрацювали, задіяти інші активні інструменти, рекламу. До речі, рекламу за офіційними правилами можна застосовувати лише після трьох місяців органічної розкрутки сторінки. І справді, вона дає інші та ефективніші результати, ніж, як люблять робити бренди, після першого тижня запуску сторінок і потім говорити, що реклама не працює: вона і не буде робоча, бо роботи фейсбук навіть ще не розуміє вашу аудиторію та продукт. То про яку ефективну рекламу ми можемо говорити? СММ – це не швидкість, це довго, систематично і комунікативно, що призведе до ефективної віддачі.

Кількість грошей, яку треба вкласти у розвиток бренду є дуже відносною і залежить від роботи SMM-спеціаліста – його напрацювання можна оцінити у різну вартість і навіть за тисячу доларів отримати крутий контент (відео та фото). Маркетинг в соцмережах – це дорого і не завжди може стати рішенням для певних компаній, тому стратегія та аналітика вам у допомогу.


Які тенденції у SMM 2020 році: чи є тренди, котрі вичерпали себе? 

На нашому сайті можна прочитати, що вичерпало себе – спамність, неправдивість, неякісний контент, просто аби було, масфоловінг тощо. Переважно інструменти не вичерпуються, вони просто видозмінюються. Тенденції розвитку в соцмережах йдуть до відео контенту та реклами, але все ж, людський фактор завжди буде передовим пріоритетом для побудови алгоритмів роботи пошукових чи соціальних інструментів комункації.

Нагадаємо, які інновації можуть впровадити рітейлери для збільшення трафіку після пандемії.