Е-комерція

Китайський ринок прокату одягу зазнає збитків

11:16, 16/07/2021

Одна з перших компаній по оренді одягу і аксесуарів в Китаї YCloset повідомила про закриття бізнесу. Кілька аналогічних платформ також пішло з ринку, повідомляє BoF.
Компанія, заснована в Пекіні у 2015 році, була лідером на китайському ринку оренди модних товарів. Традиційна бізнес-модель полягала в наданні користувачам необмеженого доступу до оренди одягу за 499 юанів (77 доларів) на місяць.

Протягом своєї корпоративної історії YCloset пережила шість раундів фінансування з такими великими інвесторами, як Gsr Ventures, Sequoia China, Idg Capital і Softbank China. Також Група Alibaba двічі брала участь у фінансуванні платформи – у 2017 році інвестиції склали 50 млн доларів, а сума за 2018 рік не розголошувалася.

Проте з 2018 року YCloset зіткнулася з низкою проблем, в тому числі з-за нездатності підтримувати належний рівень сервісу, відстежувати якість і справжність товарів, що обернулося високими операційними витратами і низькою рентабельністю.

Догляду великого гравця з ринку модного ресейла в Китаї передувало банкрутство інших подібних платформ. Аналітики вважають, що для життєздатності моделі підприємці повинні знайти власний шлях розвитку.

Аналогічний ринок в Європі, навпаки, переживає підйом, особливо на тлі сплеску впровадження стійких практик. Проте екологічність подібної бізнес-моделі поки знаходиться під сумнівом, що довело недавнє дослідження.

Джерело: fashionnetwork.