Е-комерція

Ксенія Савчук

Китай звинувачує групу Alibaba в монополізації ринку

14:37, 29/12/2020

Китай розпочав розслідування за підозрою у порушенні антимонопольного права, у якому звинувачують групу Alibaba. Найближчими днями регулятори мають надати матеріали, які вони мають з цього питання. Представники самого гіганта онлайн-торгівлі стверджують, що перших ударів по його бізнесу влада КНР уже завдала.

Нагадаємо, що в результаті дій китайської влади минулого місяця було припинено розміщення акцій компанії Ant, яка могла стати найбільшим у світі рітейлером. Погана новина про блокування розміщення паперів надійшла за два дні до того, як мали стартувати їх продажі на біржах у Шанхаї та Гонконзі. Акції Alibaba також впали на 9% під час торгів на фондовому майданчику у Гонконзі. 

Раніше менеджерів Alibaba попереджали про неприпустимість принципів співпраці з іншими компаніями, які запровадив гігант. Зокрема, щоб отримати вільний доступ до своєї платформи, Alibaba примушував постачальників підписувати зобов’язання не продавати свої товари на інших майданчиках. Державна адміністрація з питань регулювання ринку (SAMR) заявила, що розпочала перевірку цієї практики.

Фінансові регулятори також зустрінуться з філією Ant Group від компанії Alibaba fintech найближчими днями, йдеться в окремій заяві Народного банку Китаю.

Зустріч має «направити Ant Group до здійснення фінансового нагляду, добросовісної конкуренції та захисту законних прав та інтересів споживачів», – йдеться у повідомленні.

Alibaba тим часом заявляє про те, що компанія буде співпрацювати зі слідством, і що її діяльність залишається нормальною.

Джерело: logist.fm