Логістика

Компанія Bolt підбиває підсумки року: успішні проєкти та результати

11:04, 22/12/2020

Визначальною подією 2020 року стала пандемія коронавірусу. Вона загострила й інакше висвітлила наявні проблеми, а декого навіть змусила вибирати між жагою до наживи та людяністю. На виклики пандемії Bolt відповів соціальними ініціативами щодо убезпечення користувачів і водіїв.

 1. Під час карантину компанія Bolt безкоштовно перевозила медиків на роботу й додому. Зокрема всіх лікарів НДСЛ «Охматдит», адже йшлося про надання своєчасної допомоги маленьким пацієнтам лікарні. Загалом компанія Bolt здійснила понад 125 тис. перевезень медпрацівників на суму понад 23 млн грн. Крім того, було реалізовано спільну ініціативу з Офісом Президента України з перевезення вчителів у межах проєкту «Всеукраїнської школи онлайн» до місця, де вони проводили заняття зі школярами.
 2. Пандемія поставила перед багатьма бізнесами низку викликів, пов’язаних із безпекою, тож компанії Bolt якнайшвидше реалізовувала рішення з безпечного перевезення пасажирів:
 • Було обладнано станції з дезінфекції машин зсередини та зовні;
 • Було укомплектовано авто санітайзерами;
 • Було представлено нову категорію автомобілів під назвою Isolated, обладнаних перегородкою між водієм і пасажиром. Наразі «ізольовані» авто залишаються популярними серед користувачів;
 • Було запроваджено нову категорію Kids для безпечного перевезення дітей.

У 2020 році компанія Bolt першою в Україні запустила сервіс прокату електросамокатів. За короткий час ця послуга стала надзвичайно популярною.

Відзначився рік і стартом Bolt Food ― сервісу доставки їжі з улюблених ресторанів. За умов дотримання самоізоляції та соціального дистанціювання для багатьох це стало чудовою нагодою не позбавляти себе радощів життя і смаколиків. Адже з’явилась опція безконтактної доставки: користувач має змогу здійснити безготівковий розрахунок, а в додатку — вказати, де саме кур’єр повинен залишити його замовлення.

Цього року до сервісу приєдналося чимало користувачів: кількість завантажень додатка Bolt в Україні сягнула 3 млн. Крім того, понад 250 компаній стали нашими клієнтами в корпоративному сегменті.

Інтерес до сервісу компанії та попит на нього постійно зростають, тому проаналізувавши основні потреби клієнтів, Bolt запровадила нові категорії: XL для замовлення містких авто і Go для поїздок за зниженою ціною в позапікові години. З’явилася також функція Multiple Destinations, що дозволяє користувачу додати кілька адрес для здійснення зупинок. До речі, саме в Україні цією функцією користувалися найчастіше.

Цьогоріч сервіс замовлення поїздок Bolt став доступний загалом у 10 містах України. Зокрема за останні 5 місяців з’явився у Дніпрі, Запоріжжі, Вінниці, Полтаві, Кривому Розі та в Івано-Франківську.

Тим, хто поспішав цього року на літак, стали в пригоді новостворені пікап-зони посадки та висадки в аеропорту Бориспіль. Компанія Bolt реалізувала цей проєкт, залучивши до участі команду «Агенти змін».

Разом із креативним агентством BBDO Ukraine компанія Bolt реалізувала ще один спільний проєкт. Його метою було заохотити людей користуватися ременями безпеки в автомобілях. Незалежно від того, перебувають вони на передньому чи задньому сидінні, адже дотримання цих елементарних правил безпеки може врятувати життя. Авто обладнали спеціальною системою: при подачі машини в салоні лунала музика, стилізована під шансон, який зазвичай дратує пасажирів. Щоб її вимкнути, пасажиру потрібно було пристебнутися. У результаті кампанія отримала срібло в категорії “Transport & Tourism” та дві бронзи в категоріях “Public Interest ― Health & Safety” і “Consumer Direct” міжнародного конкурсу Epica Awards.

Рік 2020 виявився вдалим для Bolt і у фінансових показниках. Компанія Bolt провела найбільший раунд фінансування за час свого існування і залучила 150 млн євро інвестицій.

За цей рік у Bolt з’явилася деяка цікава статистика:

 • Найтриваліша поїздка в авто — 315 км;
 • Найкоротша поїздка — 1 хвилина 6 секунд, 180 м;
 • Найбільші чайові, залишені водієві ― 1053 грн;
 • Найактивніший водій здійснив 7753 поїздок;
 • Найбільша кількість друзів, запрошених у додаток Bolt — 7328;
 • Найпопулярніша категорія 2020 року — Isolated;
 • Найдовша поїздка на самокаті — 297 хвилин.

«2020 рік виявився непередбачуваним, іноді доволі непростим. Проте набутий раніше досвід, успішні напрацювання попередніх періодів і креативний підхід до ведення бізнесу допомогли нам розвиватися в такий непростий для багатьох час. Ми реалізували низку соціально важливих проєктів, спрямованих на підтримку лікарів і вчителів. Вважаю, що власне це є головною місією будь-якого відповідального бізнесу, підприємців загалом: бути в потрібному місці в потрібний час, коли людям необхідні твої послуги та нові рішення. Тож тепер нам є що відсвяткувати, а після Нового року наших користувачів обов’язково чекатимуть нові сервіси та інновації в галузі безпеки та якості послуг», — підбив підсумки Сергій Павлик, операційний директор Bolt в Україні.

За матеріалами пресрелізу.