Лайфхаки

Ксенія Савчук

Карантин: онлайн-курси, які стали безкоштовними

12:30, 19/03/2020

Аби якісно провести час вдома в період карантину і не вмерти від нудьги, численні платформи самоосвіти, доступ до яких раніше був платний, відкрили можливість безкоштовного навчання.

Тепер вдома можна зробити апгрейд своїх знань, аби повертатись до роботи з новими ідеями.

Happy Week

Проєкт Upgrade влаштовує тиждень щастя з Аллою Клименко. З 16 по 20 березня о 19:00 тренерка зі щастя проводитиме ефіри, телемости та інтерв’ю з експертами у сфері щастя, стосунків і комунікацій. Взяти участь можна безкоштовно, зареєструвавшись на сайті проєкту.

Серед запрошених експертів Тал Бен-Шахар, автор гарвардського курсу «Психологія та лідерство», Джессіка О’Райллі, PhD у сфері сексуального здоров’я, Лєра Бородіна, засновниця Oh My Look!, Олександр Коляда, генетик і популяризатор науки.

Coursera

Платформа онлайн-освіти Coursera надала безкоштовний доступ до 3 800 онлайн-курсів зі 400 спеціалізацій, щоб студенти могли навчатися, попри поширення коронавірусу. Щоб отримати вільний доступ до курсів, потрібно подати заявку та вказати свій університет. Студенти зможуть зареєструватися на курси до 31 липня та матимуть до них доступ до 30 вересня 2020 року.

Навіть якщо ви вже не студент, ви все одно можете безкоштовно записатися на курси на Coursera від навчальних закладів і компаній з усього світу, серед яких, наприклад, Стенфордський і Єльський університети та Google.

Supernatural

Openmind Academy

Курс про вино від шеф-сомельє goodwine Романа Ремеєва під час карантину можна пройти безкоштовно. Він допоможе краще розібратися у вині, зокрема дізнатися все про органічні, біодинамічні та натуральні вина. А в додаткових матеріалах замість списку літератури можна знайти список позицій, які рекомендують скуштувати.

Brand Father

Курс про розвиток і ведення бренду від засновника Fedoriv Agency Андрія Федоріва тепер у вільному доступі. Раніше прослухати Brand Father можна було лише на офлайн-подіях або купити онлайн за 200 доларів. Під час карантину курс викладатимуть на YouTube по одній серії в будні о 17:00.

«На хвилі глобальної кризи, коли країна закрита на карантин і всі змушені сидіти по домівках, складно зберігати рішучість духу і мотивацію до звершень. Саме час зарядитися енергією успішного підприємця і почати продумувати план дій на цей рік», – йдеться в описі курсу на YouTube.

Курс буде корисним для підприємців, маркетологів, стартаперів і студентів.

Гугл-форма 300 курсів американських університетів

Вперше навчальні матеріали найкращих університетів світу зібрали в електронну таблицю. Звідси їх може скачати кожен охочий.

Список постійно оновлюється, кожен може додати свій ресурс. Для цього треба заповнити гугл-форму.

Деякі курси також містять коментарі та рекомендації.

Зараз у списку майже 300 курсів від американських університетів, зокрема СтенфордуЄлі та Гарварду.

«Просування і заробіток на YouTube»

Shatyrko

Засновник агенції з просування в YouTube Андрій Шатирко виклав у вільний доступ свій курс за 580 доларів.

«Два дні тому я подумав, що хочу зробити щось корисне для українців у цей не найпростіший момент. Мої друзі та партнери підтримали мене й додали свої платні модулі про створення онлайн-школи, просування в Tik Tok, Instagram, Telegram, про персональний бренд, самодисципліну, блогерство у доступ», – написав Андрій Шатирко на своїй Facebook-сторінці.

У курсі 34 уроки, 31 запрошений спікер і 41 година контенту.

Лекції на Кураж Базарі

Всі лекції, які пройшли на Кураж Базарі, і серед них Метаболічний раціон Наталії Самойленко, Природа сейлів або соціальних обіймів Зоряни Нагребельної, Як книга може замінити похід до психолога Лізи Данилевської та ін.

Видавництво Наш Формат

Українське видавництво Наш Формат на час карантину (до 3 квітня) пропонує скористатися промокодом homealone, щоб отримати безкоштовний доступ до 10 електронних книг видавництва. Серед них Чорний лебідь Насима Талеба і Вишукане мистецтво забивати на все Марка Менсона.