Е-комерція

Італія заклала “веб-податок” у бюджет на 2020 рік

9:59, 15/10/2019

Італія готує новий податок на інтернет-компанії у своєму бюджеті на 2020 рік, оскільки шукає альтернативні доходи, які дозволять їй зняти заплановане збільшення податку з продажу.

Про це повідомили Reuters два джерела парламенту Італії.

Збір зобов’язує багатонаціональні гіганти на базі веб-сайтів сплачувати 3%-вий збір за Інтернет-транзакції, але деякі зміни можливі завдяки тривалим переговорам між правлячими сторонами.

Очікується, що схема буде отримувати близько 600 мільйонів євро щороку і стосуватиметься компаній, що мають щорічний загальний дохід на суму щонайменше 750 мільйонів євро та цифрові послуги, що перевищують 5,5 мільйонів євро в Італії.

План в цілому відповідає пропозиціям Паризької організації економічного співробітництва (ОЕСР), яка минулого тижня закликала уряди переробити правила оподаткування світових гігантів.

Рим намагається знайти ресурси, щоб уникнути збільшення податку з продажу на суму близько 23 мільярдів євро (26 мільярдів доларів), через початок січня, що може зашкодити і без того слабкому внутрішньому попиту.

Коаліція анти-істеблішментського руху «5 зірок» та лівоцентристська Демократична партія мають надіслати проект бюджету до Європейської комісії до 15 жовтня.

Італія та інші члени Європейського Союзу давно скаржаться на те, як Facebook, Google та інші веб-гіганти збирають величезні прибутки у своїх країнах, але платять податки в розмірі не менше мільйонів євро на рік.

Великі інтернет-фірми підштовхнули переглянути податкові норми, оскільки вони можуть перенести офіс у місця з низьким податком або в неоподатковані держави, такі як Ірландія, незалежно від місця їх клієнтів.

Нова схема набере чинності з січня, зазначили джерела. Він працюватиме в режимі “оподаткування самооцінки”, за допомогою якого компанії подають розрахунок заборгованості. Це буде підлягати можливій перевірці з боку італійської влади.

Якщо Європейському Союзу вдасться ввести загальні правила для веб-податку, що охоплюватиме весь 28-ми державний блок, Італія відповідно скоригує власний план, додали вони.

Рим попросив Європейську комісію представити пропозицію щодо мінімального оподаткування для компаній по всій Європі, заявив міністр економіки Роберто Гуалтьєрі на парламентських слуханнях 8 жовтня.