Люди Е&L

Зоряна Бутковська

Ірина Петелицька: Ми дбаємо про те, аби наші цукерки не шкодили здоров’ю

12:41, 27/03/2020

Розмова зі співвласницею та директоркою кондитерської фабрики Сhocoboom Іриною Петелицькою.

Знайомство з CHOCOBOOM

Моє знайомство з компанією Chocoboom  відбулося  в період економічної кризи у 2010 році. Саме тоді ми дізналися, що у смт. Колки Волинської області продається  фабрика, яка виготовляє цукерки. Ми з партнерами вирішили диверсифікувати наш бізнес і ризикнули спробувати виготовляти кондитерські вироби.

Робота фабрики та асортимент продукції

Ми придбали фабрику з широким асортиментом продукції – приблизно 80 найменувань товарів. Але коли почали працювати, вивчати цю сферу, займатися виробництвом та продажами, ми дійшли до думки, що цей асортимент потрібно скоротити, натомість слід покращити рецептури, додати дорожчі інгредієнти, щоб зробити солодощі натуральними. Бо, все ж таки, головне не кількість, а якість. Для нас – це закон і, в першу чергу, ми дбаємо про те, щоб наші цукерки не шкодили здоров’ю, особливо дітям. Тому, на сьогодні, ми маємо вже понад 40 найменувань якісної, натуральної продукції, яка не містить трансжирів та пальмової олії, штучних барвників та консервантів. Цукерки Chocoboom містять лише натуральні інгредієнти та проходять жорстокий внутрішній контроль якості.

Стандарти якості

Продукція ТМ Chocoboom підтверджена українським стандартом якості ДСТУ 4135:2014 та міжнародними стандартами якості ISO 9001 ТА ISO 22000.

Цінова політика

Цінова політика нашої компанії відповідає якісним характеристикам цукерок, що є логічно, адже собівартість цукерок з натуральних складників є вищою. Наші цукерки й цукерки інших кондитерських компаній взагалі не можна порівнювати, передусім через унікальну рецептуру, аналогів якій на ринку нема. І, насправді, наша ціна мала би бути вищою, ніж є зараз, проте ринок диктує нам свої умови та не завжди вони є на користь виробника.

Продажі

Увесь асортимент цукерок Chocoboom можна придбати у фірмовому магазині у Львові на вулиці Володимира Великого, 24. Одразу там Ви зможете продегустувати нашу продукцію та випити запашної кави.

Також у нас працює онлайн-магазин, який ми оновили пів року тому, приємно, що продажі щомісяця зростають. Клієнт  залишає своє замовлення на сайті, наш менеджер зв’язується з ним для уточнення інформації щодо оплати, доставки, вибору асортименту, тощо. Часто робимо акції з безкоштовною доставкою замовлень до дверей замовника, що є особливо зручно. У нас вже є багато постійних клієнтів зі Львова, Києва, Кривого Рогу, Черкас, які замовляють цукерки для своїх кав’ярень, крамниць, офісів і нам дуже приємно отримувати позитивні відгуки про нашу продукцію.

Крім того, нашу продукцію можна придбати у супермаркетах «Сільпо», «Фора», в роздрібних торгових точках по всій Україні.  Працюємо з локальними мережами – Там-там, Наш край, Копійочка, Обжора, Солодощі, Солодка Лапа, Робін Бобін, Торба, Карамелька, Посад, Продуктова Хатка, ін.

Експорт

Звичайно, у наших планах є експорт цукерок. Кожного дня ми проводимо переговори іноземними клієнтами, маємо вже багато напрацювань, але й зустрілися з певними труднощами в цьому напрямку.

По-перше, строк придатності наших цукерок – 9 місяців, оскільки продукція є натуральною і не може зберігатися роками. Тому китайські компанії та американські ставляться до цього з пересторогою.

По-друге, що є досить не очікувано, іноземні компанії готові купувати нашу продукцію, але з заниженою ціною і їм байдуже, яка цукерка – натуральна чи ні, їм головне, щоб це було дешево.

На жаль, маємо такі умови ринку, де натуральній продукції важко знайти своє місце під сонцем на вигідних умовах. Але ми не здаємося і сподіваємося вже скоро вийти на міжнародні ринки.

До речі, коли ми купували фабрику, то 70% продукції продавали на експорт в Росію, Казахстан, Узбекистан. Але, коли почалася війна, ми одразу ж перестали працювати з Росією і якось так вийшло, що інші країни-сусіди Росії відпали самі собою.

Про новинки

Зараз ми розробили багато різних унікальних новинок – це цукерки Chocoboom, в яких органічно поєдналися смаки полуниці та апельсина, кавуна з чіа та м’ятою, коли з вибуховою карамеллю. З повним асортиментом можна ознайомитися на нашому сайті https://chocoboom.com.ua/. Сайт працює як інтернет-магазин в якому одразу можна придбати солодощі. Крім того, щотижня проводимо цінові акції, тому покупець може зробити покупки зі значною економією для себе.

Соціальні ініціативи

Звичайно, наша компанія бере участь у багатьох соціальних ініціативах, ми долучаємося до екологічних акцій, до благодійних, до допомоги дітям та, до прикладу, незрячим людям. Завжди радо і без вагань даруємо наші цукерки, аби вони приносили щастя та насолоду людям.

Про плани

Маємо багато планів на розвиток, на вдосконалення нашої продукції, запуску багатьох новинок, відкриття нових магазинів тощо.

Хочемо розширити наш асортимент фасованої продукції в пакетах по 180 г. Адже ринок рухається до того, що людина не хоче йти  та важити цукерки, їй легше обрати кілька вже готових фасованих пакетів і купити різні мікси.

Також, ми би дуже хотіли запустити екскурсії на виробництво, наприклад для школярів, студентів училищ тощо, аби вони могли поринути в цей солодкий світ, надихнутися і, можливо, обрати свою майбутню професію, до прикладу, кондитера, технолога тощо.

Кадрові проблеми

Насправді сьогодні ми гостро відчуваємо кадрові проблеми на виробництві й думаю, що це не лише ми, це тенденції ринку у всіх сферах економіки. На жаль, маємо катастрофічний відтік кадрів за кордон. Особливо влітку. Тому, ми запрошуємо на роботу усіх охочих працювати та розвиватися у цій сфері саме вдома, чекаємо кожного, хто має бажання сумлінно і самовіддано працювати, творити майбутнє кондитерського мистецтва України разом з нами.

І на завершення…

На дворі вже весна і хочеться побажати усім натхнення, самореалізації, не бійтеся пізнавати нове, виходьте з зони комфорту, вчіться та самовдосконалюйтеся, рухайтеся постійно вперед, адже рух – це життя. Усім миру та добра, а смачності в життя точно додадуть смаколики від Chocoboom.

Заходьте до нас на https://chocoboom.com.ua/