Події Е&L

Інтернет-магазин з продажу техніки Apple iLounge.ua обшукала податкова

13:55, 05/06/2020

Інтернет-магазин з продажу техніки Apple iLounge.ua обшукала податкова, передає видання ain.ua. Слідчі вилучили весь наявний в шоурумі товар, а також техніку та особисті речі співробітників. Власник постраждалого магазину Олександр Цибарт заявив виданню ain.ua, що обшук проводився незаконно.

Що сталося

Обшук в iLounge проводився 28 травня. У шоурум інтернет-магазину за адресою вул. Павловська, 10 в Києві прийшли близько десяти працівників слідчого відділу з розслідування кримінальних проваджень СУ ФГ ГУ ДФС в г. Киев.

У постанові суду на обшук говорилося про розслідування щодо підприємця, якого податкова підозрює в незаконному ввезенні в Україну товарів без сплати ПДВ і мита. Однак за словами Цибарта, фігурант справи не має відношення до iLounge і ніхто в компанії з ним не знайомий.

Тут треба прояснити, що iLounge продає техніку Apple за моделлю маркетплейса – надає партнерам послуги розміщення на вітрині, збирає та обробляє замовлення. Однак сам товар на склад не приймають, і в шоурумі його теж немає – смартфони, ноутбуки та іншу техніку відвантажують клієнтам безпосередньо постачальники, з якими iLounge працює за договорами.

Фігурують у постанові на обшук ФОП, яких звинувачували в ухилянні від податків, за словами Цибарта, не мають до iLounge ніякого відношення – маркетплейс з ними не працює. У документі згадувався лише один ФОП-партнер iLounge, який продає виключно аксесуари, проте слідство підігріває його в торгівлі контрабандною технікою.

Постанова дозволяло вилучати виключно документи ФОП, щодо якої велося розслідування, проте оперативники, за словами Цибарта, забрали майно iLounge: весь товар, який був на складі, техніку та особисті речі співробітників.

«Першочерговою метою було вилучення техніки Apple, про що працівники слідчої групи неодноразово запитували й проводили обшуки по всьому приміщенню, в тому числі відкривши сейф. Але після того, як виявилося, що її тут просто немає, вони почали описувати та вилучати аксесуари, чохли та кабелі», – розповів Олександр Цибарт.

Нагадаємо, Apple зареєструвала представництво в Україні.