Лайфхаки

Король Софія

Influencer-маркетинг в Україні

14:47, 10/08/2020

Під час онлайн-події AIR Influence MeetUp, присвяченому influencer-маркетингу в епоху пандемії, керівник агентства AIR Brands, що співпрацює з блогерами, (клієнти McDonald`s, Fanta, Nestle) Тетяна Урюпова виданню Retailers розповіла як COVID-19 вплинув на контент і охоплення в українських блогерів, які з’явилися нові формати співпраці і як їх використовувати для бізнесу.

На початку року американське агентство Influencer Marketing Hub прогнозувало, що світовий ринок influencer-маркетингу (ІМ) виросте на $ 3,2 млрд до $ 9,7 млрд.

Скріншот дослідження The State of Influencer Marketing 2020: Benchmark Report

Але трапилася пандемія COVID-19. Є два сценарії того, яким буде для ІМ 2020 рік. 

Оптимістичний сценарій. Ринок ІМ в Україні залишиться на запланованому рівні. 

За даними дослідження американського агентства Linqia, інвестиції в ІМ у II кварталі 2020 року скоротили всього 10% компаній. 50% опитаних маркетологів, відповіли, що вони не скорочували інвестиції в ІМ. У 2% вони навіть зросли. 

Всі чекають, що до кінця цього року ринок ІМ отримає інвестиції, які були недоотримані через пандемію в першому півріччі. Це може статися шляхом перенаправлення бюджетів. Наприклад, кошти, які не були реалізовані в офлайн-заходах через карантин, компанії можуть інвестувати в діджитал-інструменти.

Скріншот дослідження Linqia: Research Report: Influencer Marketing During COVID-19

Песимістичний. Падіння обсягів ринку в районі 10%

Під час карантину була скасована значна частина маркетинг-активностей. Наприклад, за даними видання eMarketer, в II кварталі обсяг ринку діджитал-реклами США і Європи скоротився приблизно на 10%. У міру того як обмеження в усьому світі тривають, бренди можуть вибрати економити і далі на цифровізації куди входить і influencer-marketing.

Вплив COVID-19 на Influencer-маркетинг

Пандемія вплинула на взаємодію брендів і творців контенту – інфлюенсерів в наступних моментах:

Падіння охоплення в Instagram 

З настанням локдауна всі кинулися в онлайн, в аудиторії настав певний рівень перенасичення інформацією. Утримувати її увагу стало дуже складно. 

Вартість інтеграції не змінилася

Вартість інтеграції у блогерів в Україні не знизилася, на відміну від західного ринку.

Якщо говорити про YouTube-блогерів, то вони постраждали з точки зору падіння доходів від прямої монетизації, оскільки рекламодавці зрізали свої бюджети на пряму рекламу на платформі.

Ми відзначали зростання лояльності блогерів до рекламодавців, які були активні в цей період. Це виражалося в бонусних публікаціях сторіз. Наприклад, вартість за відеопост могла бути такою ж, як і фотопост.

Більше відео

Під час карантину відеоконтент був найбільш популярний. Формати, які найчастіше з’являлися в стрічці – прямі трансляції та відеопости. З Америки до нас дійшов такий формат співпраці блогерів як TikTok будинок – реаліті-шоу, коли блогери об’єднуються і живуть в одному будинку протягом певного періоду. Це дозволяє їм обмінюватися аудиторією, нарощувати її, створювати нові цікаві формати контенту. Крім того, з TikTok перейшов формат Челлендж, які були в Facebook і Instagram. 

Getty challenge

Активність за сферами

Європейське агентство Obviously у квітні провело опитування серед кількох тисяч інфлюенсерів і проаналізували близько 7,5 млн посад в Instagram.

В результаті було виявлено три основні сфери, які генерують найбільше контенту в розпал пандемії: б’юті/фешн, будинок, фітнес, здоров’я. Ці тренди релевантні та для України.

Скріншот дослідження Obviously “The impact of coronavirus on influencer marketing april 2020”

Що брендам потрібно враховувати при роботі з інфлюенсерамі

Тренди, що з’явилися під час карантину залишаться і продовжать впливати на сферу ІМ. Важливо враховувати їх, щоб максимально ефективно використовувати influencer-маркетинг як інструмент. 

Там, де формат проєкт дозволяє співпрацювати з інфлюенсерами, важливо додавати соціальну відповідальність – маючи величезну аудиторію, вони можуть донести соціально значущі посили. Якщо в конкретному проєкті це неможливо, то важливо утримувати увагу аудиторії шляхом креативного підходу, що залучає аудиторію.

Джерело: retailers