Е-комерція

Inditex (Zara): повернення до рентабельності, рекорди онлайн-продажів

17:51, 21/09/2020

Inditex поділився хорошими новинами: фешн-гігант повернувся до рентабельності, оговтавшись від серйозного удару, нанесеного по бізнесу в розпал пандемії, наслідком якої стала глобальна карантин.

Згідно зі звітом рітейлера, у другому кварталі (період з травня по липень) його чистий прибуток склав 214 млн євро (близько 19 млрд рублів), для порівняння: у першому кварталі група зазнала збиток в 409 млн євро. Хоч би що там було, перша половина року в Inditex виявилася зазначеної 195 млн євро (17,3 млрд рублів) чистого збитку. Однак, розглядаючи цей піврічний період, можна говорити та про прибуток в розмірі 39 млн євро (3,4 млрд рублів) – якщо виключити 308 млн євро, які, як повідомлялося раніше, корпорація витратила на реалізацію просунутої програми по цифровізації магазинів.

Привід для оптимізму дає і виражений зростання (+ 74%) в першому півріччі електронних продажів – це допомогло нейтралізувати негативні ефекти від закриття фізичних магазинів. Рекорд Inditex – мільйон онлайн-замовлень за один день. Раніше такого ніколи не траплялося.