Події Е&L

Ikea, Walmart i McDonald відмовились у рекламі у Facebook

12:20, 27/07/2020

Ikea, Walmart i McDonald стали останніми великими брендами, які скоротили свої рекламні витрати на Facebook, але вирішили не оголошувати про це офіційно.

Про це повідомляє Charged.

Згідно з новим звітом, опублікованим Media Matters, Ikea пригальмували свою рекламу в Facebook на початку липня, але шведський меблевий гігант утримався від оголошення про це або прямої підтримки кампанії #StopHateForProfit. Walmart, McDonald, Kohl, Kellogg, Peloton, Dell, Allstate і Geico також припинили або значно скоротили свої витрати на рекламу в Facebook за останній місяць. Всі ці бренди вважали за краще не афішувати це, і про їхні дії в основному не повідомлялося. Попри відсутність гласності, компанія Pathmatics, яка відстежує цифрові витрати, оцінює, що сукупні витрати на рекламу цих дев’яти компаній у 2019 році склали 335 мільйонів доларів, що говорить про те, що їх вихід може мати значні наслідки для гіганта соціальних мереж.

Walmart був другим за величиною рекламодавцем Facebook минулого року, витративши понад 145 мільйонів доларів, і вважається, що він входить до числа 15 найбільших спонсорів цього року, поки на початку цього місяця він не зняв рекламу. Також вважається, що McDonald’s 30 червня видалила свої рекламні оголошення і тепер переоцінює свою рекламну стратегію на постійній основі.

Бойкот #StopHateForProfit тепер охопив понад 400 компаній, і, згідно з деякими повідомленнями, він обійшовся виконавчому директору Facebook Марку Цукербергу в 72 мільярди доларів. З усім тим, більшість компаній пообіцяли скоротити свої витрати на рекламу тільки за липень, і поки неясно, скільки повернеться на платформу протягом серпня.