Події Е&L

Ikea готова до “зеленого відновлення” після кризи Covid-19

14:58, 11/09/2020

Ikea готова до “зеленого відновлення” після кризи Covid-19. Генеральний директор Ikea Belgium написав відкритий лист із закликом до співпраці та “стійкості як повноцінної бізнес-моделі”. Він вимагає, щоб плани відновлення також враховували кліматичну кризу.

Два птахи з одним каменем

“Сьогодні ми маємо унікальну можливість подолати дві кризи одночасно”, – сказав генеральний директор і головний директор з питань сталого розвитку Андре Шмідталл з Ікеа Бельгія у відкритому листі: “Коли мільярди євро вливаються в економіку, ці гроші потрібно використовувати на робочі місця та системи, які ведуть до відновлення, яке також буде корисним для майбутніх поколінь. Нам потрібне зелене відновлення”.

За словами генерального директора, можна одночасно вирішити як кризу коронавірусу, так і кліматичну кризу. Тому він закликає всіх взяти на себе відповідальність, починаючи від компаній, закінчуючи споживачами, і закінчуючи політиками. Останні, на думку генерального директора, повинні мати більш сміливі кліматичні амбіції та змусити “справжнього забруднювача” платити. “Компанії також можуть зіграти вирішальну роль, інтегруючи стійкість як повноцінну бізнес-модель”, – додає він.

600 мільйонів євро додатково

Ikea стверджує, що готова до цього зеленого майбутнього: до 2025 року мережа меблів для дому хоче зробити всі свої поставки додому електричними в Бельгії, а до 2030 року компанія повинна мати кліматичний позитив у всьому світі. Отже, у наступному році шведський рітейлер інвестує додатково 600 мільйонів євро в інноваційні компанії та екологічно чисті рішення, що сприяють безвуглецевій економіці.

Також споживачів надихає робити більш стійкі покупки зелений ярлик, який вказує на належність асортименту до стійких продуктів. Наприклад, бавовна Ikea постачається з більш стійких джерел з 2015 року, а пізніше цього року вся її деревина повинна бути сертифікована на 100% або перероблена FSC – хоча роздрібну торгівлю критикували через деревину, яка, як імовірно, незаконно вирубується.

Джерело: retaildetail