Події Е&L

Hugo Boss вкладе 9 мільйонів доларів у швейцарську текстильну компанію HeiQ

11:15, 18/02/2022

Німецький люксовий бренд Hugo Boss повідомив про укладання стратегічного партнерства зі швейцарським розробником текстилю HeiQ. Поєднавши зусилля з цим гравцем, марка планує виготовляти стійкіший одяг з волокна, що відповідає принципам економіки замкнутого циклу.

Boss – Весна-Літо 2021 – Womenswear – Мілан – © PixelFormula


Згідно з описом, розроблене HeiQ целюлозне волокно – продукт отримав назву «AeoniQ» – за технічними характеристиками не поступається нейлону та поліестеру. Розробник просуває використання цього стійкого, придатного для перероблювання матеріалу, виробництво якого (на відміну від нейлону та поліестеру) обходиться без участі нафтопродуктів.

Як Hugo Boss вказує в релізі, нитка AeoniQ виготовляється з целюлозних біополімерів, які в ході вирощування поглинають вуглекислий газ з атмосфери. Таким чином, якщо порівняти зі звичайним волокном і продуктами з целюлози, то у «AeoniQ» дуже хороший екологічний профіль.

У рамках своєї стратегії “Claim 5” Hugo Boss вкладе в HeiQ 5 млн доларів. Потім у міру реалізації поставлених завдань будуть інші вливання на загальну суму до 4 млн доларів.

«Наше чудове партнерство з HeiQ – ще один важливий крок до того, щоб стати провідною у світі платформою високотехнологічної преміальної моди, – зазначив гендиректор Hugo Boss Даніель Грідер. – Відповідаюча нашій сміливій місії, сформульованій у гаслі “Ми любимо моду, ми змінюємо моду”, ця революційна технологія дозволить нам і надалі дбати про суспільство та навколишнє середовище, роблячи пропозицію нашого бренду ще більш інноваційною та стійкою”.

нвестиції Hugo Boss переважно підуть на розширення та комерціалізацію розробленої HeiQ інноваційної технології виготовлення текстильного волокна. До 2024 HeiQ планує побудувати свою першу фабрику в Центральній Європі і вже зводить дослідно-промисловий об’єкт, який буде готовий в 2022 році.

«Стратегічне партнерство з Hugo Boss робить нас ще більш впевненими у собі та в наших інноваційних розробках, – зазначив співзасновник та гендиректор HeiQ Карло Чентонце. – Ми не сумніваємося, що разом зможемо наростити унікальний потенціал нашої біотехнології “AeoniQ”, яка значно сприяє декарбонізації текстильної індустрії та допоможе скоротити кількість пластикових відходів у океанських водах».