Події Е&L

Huawei продає бренд Honor

14:07, 17/11/2020

Китайська компанія Huawei продає один зі своїх дочірніх брендів – компанію з виробництва смартфонів Honor. Як повідомила компанія у своїй заяві, основна причина угоди – санкції, які на Huawei наклали в США: компанія понад рік перебуває в чорному списку. Продаж Honor дозволить бренду «вижити», оскільки дасть можливість зберегти виробничі ланцюжки і ринки збуту. 

Редакція AIN.UA розповідає деталі угоди. 

Хто купує і за скільки

Інформація про те, що Huawei продає бренд Honor, з’явилася 10 листопада. Видання Reuters роздобув дані про те, що Huawei планує продати Honor і оголосить про це протягом тижня (так і сталося). 

Офіційно суму угоди ніхто не повідомляє: ні в Huawei, ні в Honor, ні покупці. За даними Reuters, вона складе 100 млрд юанів або $ 15,2 млрд. 

За даними Huawei, покупцями Honor стане Shenzhen Zhixin New Information Technology: це консорціум з трьох десятків китайських компаній, деякі з них підтримуються китайським урядом. 

В Reuters раніше повідомляли, що близько 15% компанії отримає Digital China Group (основний дистриб’ютор смартфонів Honor), ще від 30% до 45% отримають як мінімум три інвестиційні компанії (деякі також підтримувані урядом) – ці дані в результаті не підтвердилися. 

Вибір покупця не випадковий, кажуть джерела Reuters. У Huawei розглядають можливість викупу бренду Honor назад в найближчому майбутньому, коли ситуація з санкціями налагодиться. Саме тому було прийнято рішення продати компанію консорціуму з великого числа учасників. 

«Викупити бренд в майбутньому простіше буде у трьох десятків компанії, ніж якби Honor був проданий якомусь одному великому гравцеві», – зазначив співрозмовник Reuters. 

З іншого боку, розглядається потенційний вихід Honor на біржу або залучення додаткових інвесторів. 

Свобода дій

Після завершення угоди компанія Huawei не буде панувати над акціями Honor, а також не братиме участі в управлінні компанією. При цьому все керівництво Honor залишається на місці та продовжить роботу в колишньому режимі. 

За даними Reuters, після завершення угоди уряд США не матиме претензій до Honor, компанія зможе діяти та розвиватися як і раніше, без обмежень. Зараз же, нагадаємо, через санкції уряду США, компанія Huawei (а значить і Honor) обмежена в роботі з американськими технологічними компаніями.

Це дозволить бренду зберегти продажу. За даними Huawei, за рік компанія продає до 70 млн пристроїв під брендом Honor. Основні конкуренти – все також китайські бренди: Xiaomi, Oppo і Vivo. 

Huawei, і собі, зосередиться на розробці своєї платформи HarmonyOS та забере сегмент дорожчих і преміальних смартфонів. 

$ 15 млрд за сім років

Дочірній бренд Honor компанія Huawei запустила в 2013 році. Основна мета – отримати доступ до молодшої та активної аудиторії. Зробити це взялися шляхом більш доступних пристроїв, які, з усім тим, мали досить сильні технічні характеристики. Honor якраз і став тим брендом, які дозволив Huawei продавати дешевші пристрої для конкуренції з китайськими та глобальними виробниками. 

Уже в 2015 році пристрою компанії продавалися в 74 країнах, а виторг досягла $ 5 млрд, подвоївшись за рік. У 2016 році виторг виріс до $ 8,4 млрд, а число проданих пристроїв зросла до 60 млн одиниць. 

Компанія не повідомляла останніх даних, але відомо, що за 2019 рік Huawei сумарно продала 240 млн смартфонів під брендами Huawei та Honor, з двома брендами компанія зайняла 17,6% всього ринку смартфонів у світі. 

Тепер, якщо вірити Reuters, Huawei продає бренд, якому менш як 10 років, за $15 млрд.