Люди Е&L

Hard Vintage: сукні з радянських парашутів представили на LvivFashionWeek

11:31, 13/10/2020

Український бренд CHERESHNIVSKA представив нову zero waste колекцію з вінтажних тканин 1970-1980 років. Колекція Hard Vintage є переосмисленням двох характерних явищ радянського суспільства: шиття одягу вдома та гіпертрофованого військового комплексу, що вплинули на індустріальний дизайн та моду зокрема.

Над лінійкою працювала головна дизайнерка бренду білоруська мисткиня та художниця Анастасія Розова.

Водночас колекція є абсолютно безвідходною: у колаборації з українською художницею Терезою Барабаш, що працює у сфері мистецтва текстилю, була створена серія тканин зі шматочків, які залишилися після крою. 

В основі створення колекції тканина з “тих часів” – вовна та бавовна. Серед робочих матеріалів навіть старі парашути, стропи та стрічки до них.

«Ми фарбували усе вручну, надаючи, з одного боку, тканинам сучасного вигляду, а з іншого, намагались обіграти форму авіаторів минулого сторіччя, – зазначила Анастасія Розова, – тому основними кольорами є сплетіння сірого та голубого, приглушений зелений. В дрібних деталях – відгомін костюмів авіаторів: накладні кишені, акценти на петлях і кантах, ременях і пряжках».

Тиражуватимуть колекцію без проблем, адже залишки радянських тканин є колосальними – прогнозують у команді бренду.

Бренд CHERESHNIVSKA був заснований у Львові у 2015 році. В основі кожної колекції бренду лежить глибока ідея, відкрита до інтерпретації.

Більшість принтів – роботи художниці та дизайнерки бренду Анастасії Розової.

Нагадаємо, цьогоріч ELnews став медіа-партнером Lviv Fashion Week SS 2021.