Е-комерція

Група LPP розриває 30% договорів оренди в ТРЦ

12:52, 15/05/2020

Поки мова йде тільки про торгові точки, розташовані в Польщі: в деяких випадках компанія не знайшла спільну мову з орендодавцями про перегляд умов оренди.

Як повідомляється на сайті журналу Commercial Property, ці договори охоплюють близько 29,5% від загального числа комерційних площ, які використовуються групою LPP. Таке рішення обумовлене турботою про інтереси компанії внаслідок пандемії коронавірусу і падіння ключових показників, – йдеться в офіційному повідомленні LPP. Водночас компанія готова почати переговори з торговими центрами про укладення нових договорів.

«Нова комерційна реальність після відкриття торгових центрів буде відрізнятися від тієї, яку ми знали до пандемії. Покупки в рукавичках, масках і щитках, а також ряд інших обмежень, що стосуються безпеки, суттєво вплинуть на комфорт і психологію покупок, відштовхуючи покупців. Побоювання, пов’язані з перебуванням в місцях великого скупчення людей, і обмеження доступу до торгових центрів протягом багатьох місяців не дозволять їм виконувати цілі і надавати послуги, для яких ці центри були побудовані», – йдеться в повідомленні.

За прогнозами компанії, доходи в стаціонарних магазинах, ймовірно, не перевищать навіть 30% від рівня минулорічних доходів у відповідні періоди.

«Орендна плата на поточному рівні аж ніяк не виправдана, враховуючи знижений обсяг послуг, що надаються в даний час торговими центрами, через обмеження, введені для орендарів та їх клієнтів. Це призведе до необхідності закриття магазинів і, отже, звільнення співробітників, чого ми намагаємося уникнути за будь-яку ціну. Для збереження робочих місць нам потрібно якомога швидше адаптувати умови, зокрема, розмір орендної плати, до нової реальності. Кожен день затримки в цьому питанні збільшує ризик гігантської хвилі звільнень. Саме тому ми повинні приймати рішення тут і зараз, спираючись на доступні методи і грунтуючись на наявних знаннях про довгострокові наслідки епідемії», – каже Славомир Лобода, віце-президент правління компанії LPP.

Якщо власники торгових центрів не переглянуть методику розрахунку орендної плати, компанія буде змушена ліквідувати магазини. Однак група сподівається завдяки конструктивному діалогу з торговельними центрами, розробити прийнятні для обох сторін рішення.

Польська компанія LPP веде діяльність на більш ніж 25-ти ринках. Її портфель включає п’ять брендів одягу, взуття та аксесуарів Reserved, Cropp, House, Mohito і Sinsay. Компанія зараз має мережу, що складається з більш ніж 1700 салонів-магазинів загальною площею понад 1 млн кв. м. Онлайн-пропозиція колекцій брендів є на 30-ти ринках.

Нагадаємо, H&M запустить онлайн-бізнес в 9 нових країнах.

Джерело: Commercial Property