Лайфхаки

Google революція. Компанії можуть зникнути з пошукової системи

12:08, 27/08/2019

У підприємців, які хочуть запустити свій веб-сайт або інтернет-магазин, можуть виникнути проблеми, якщо вони не інвестують у т. зв. адаптивні веб-сайти або спеціально розроблені для смартфонів.

Якщо веб-сайт вашої компанії не пристосований для відображення вмісту на мобільних пристроях, ви не тільки не повинні розраховувати на високе місце в результатах пошуку, але навіть взагалі не можуть з’являтися в Google. З липня мобільні сторінки, а не версії для настільних комп’ютерів, автоматично індексуються цією найпопулярнішою пошуковою системою. Це докорінна зміна, яка може мати досить болючі наслідки для підприємців.

Про це пише Rzechpospolita.

Сайт Google для індексації на основі т. зв індексу Mobile First працює з березня минулого року. Google раніше визначив, чи буде краще для певної сторінки сканувати її настільну чи мобільну версію. Протягом місяця бот індексує лише мобільну версію, припускаючи, що кожен новий веб-сайт в Інтернеті повинен мати її.

– Ця зміна стосується лише веб-сайтів, з якими бот Google зустрічається вперше, тобто всіх, що надаються в нових доменах. Ось чому так важливо створювати веб-сайти та електронні магазини у чуйних версіях, тобто таких, які однаково добре працюють як на ноутбуках, так і на смартфонах, – пояснює Артур Пайкерт з хостингової компанії Linuxpl.com.

Адаптація до нових вимог Google не є складною. Експерти кажуть, що адаптивний веб-сайт за допомогою, наприклад, WordPress, може бути створений за кілька годин без спеціальних знань.

Артур Пайкерт вважає, що зміна способу індексації нових сторінок Google є природним наслідком попередньої політики компанії, яка спрямована на заохочення власників веб-сайтів до створення мобільних версій. Він також зазначає, що відхилення від тенденції “сперше мобільні” немає. Наразі приблизно половина всіх існуючих сайтів індексується за цим механізмом. Інші сайти мають максимум кілька років для створення дійсних мобільних версій. Тоді мобільний перший індекс буде використовуватися для всіх сайтів. Сторінки, які не вдається адаптуватися або взагалі зникнуть з результатів пошуку Google, або їх позиція там буде систематично знижена – прогнозує експерт з Linuxpl.com.

Підприємці знають про проблеми. Останній аналіз, проведений веб-сайтом Usługteo, показує, що 36 відсотків тих, хто має веб-сайти зацікавлені створити адаптивну сторінку, яка автоматично підлаштовується до розміру екрана. Однак, що важливо, ще 57 відсотків це люди, які хотіли б запустити абсолютно нову версію веб-сайту виключно для мобільних пристроїв, таким як смартфони та планшети. Що стосується замовників, які замовляють розробку абсолютно нового веб-сайту компанії чи інтернет-магазину, цей відсоток вже становив 65 відсотків.

– Результати дослідження свідчать, що минулого року спеціалісти брали участь насамперед у створенні абсолютно нових веб-сайтів для клієнтів, які не мали власного веб-сайту чи вирішили, що краще створити новий веб-сайт, ніж відновити існуючий, – коментує Кароль Григієль з правління Oferteo.pl.

Це підтверджує, що клієнти все більше усвідомлюють важливість створення корпоративного веб-сайту з адаптивним дизайном. – Більшість клієнтів переглядають сайт за допомогою мобільних пристроїв, які наразі генерують більше веб-трафіку, ніж комп’ютери, – наголошує він.

За даними Hootsuite, на даний момент 5,112 мільярдів користувачів у всьому світі користуються Інтернетом на мобільних пристроях. У Польщі в січні було 30,07 мільйонів користувачів Інтернету з 1,33 SIM-карт на одного жителя Польщі. Важливість мобільних веб-сайтів може бути продемонстрована тим, що в нашій країні смартфони та планшети генерують 51 відсоток всього мережевого трафіку.