Е-комерція

Google придбає стартап для е-комерції Pointy

13:30, 16/01/2020

Google придбає стартап Pointy, який допомагає рітейлерам фізичних магазинів почати продавати свої товари в Інтернеті за $ 163 млн.

Пошуковий гігант купує Pointy, стартап із Дубліна, Ірландія, який створив техніку апаратних та програмних засобів, щоб допомогти фізичним роздрібним торговцям – зокрема тим, які, можливо, ще не мають широкого магазину електронної комерції, де детально описують товарний запас, – щоб їх продукцію можна було знайти онлайн.

Компанії не розголошують фінансові умови угоди, але як повідомляє techcrunch, спираючись на власні джерела, вартість угоди склала мільйонів євро (163 мільйони доларів).

Очікується, що угода завершиться найближчими тижнями до очікування “звичайних умов закриття”.

Pointy продовжує діяти після придбання.

“Ми з нетерпінням сподіваємось на створення ще кращих сервісів у майбутньому, підтримуючи ресурси та доступ Google”, – пише компанія. Поки не зрозуміло, хто буде тримати цей план.

Джерело зазначає, що це був «хороший результат», оскільки Pointy має «єдиний у своєму роді» продукт, який насправді не мав порівнянних даних на ринку. Pointy також встигла назбирати досить багато магазинів як невеликий стартап, працюючи з приблизно 10% усіх фізичних роздрібних торговців у США в певних категоріях.

Pointy – шість років і зібрав приблизно 20 мільйонів доларів від різних інвесторів, включаючи Frontline Ventures, Polaris, LocalGlobe та таких людей, як Ларс Расмуссен.

Pointy і Google працювали разом з 2018 року, коли перший був частиною просування фізичних торгових точок.

У той час первинним продуктом Pointy було обладнання, яке підключало апарати для сканування торгових точок/штрих-кодів компанії, щоб кожен раз, коли роздрібний продавець сканував свою продукцію в торговій точці, завантажувались продукти в Інтернеті (включаючи їх кількість позицій), а потім постійно оновлювались номери запасів при кожній наступній покупці, яка була зроблена та відсканована. Pointy не відстежує вхідний товарний запас сам по собі: він використовує алгоритми, щоб визначити кількість запасів з дуже близьким ступенем точності.

Потім користувач, який може шукати цей продукт в Інтернеті, може натрапити на ці дані в результатах пошуку Google (“Дивіться, що в магазині”, які з’являються на панелях знань Google і на Картах Google) або через рекламу.Ці переліки потенційно можуть призвести до того, що покупці купуватимуть продукцію у роздрібної торгівлі, в ідеалі – змусити їх зайти в магазин, де вони придбають ще більше.

Таке обладнання для рітейлера коштує близько 700 доларів, але Pointy також має безкоштовний додаток, який інтегрується з конкретними POS-пристроями від Clover, Square, Lightspeed, Vend, Liberty, WooPOS, BestRx та CashRx POS, усуваючи потребу в апаратному забезпеченні.

Початкове партнерство Google з Pointy у 2018 році було частиною поштовху до створення порталу пошуку Google із більшою кількістю інструментів електронної комерції.

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали, як польський логістичний стартап планує підкорити Німеччину.