Е-комерція

“Glovo стає маркетплейсом, як Amazon чи Rozetka”, — Даніель Алонсо, Glovo

9:53, 29/07/2021

У компанії Glovo Даніель Алонсо обіймати посаду віцепрезидент підрозділу Q-Commerce, а попередні два роки він керував напрямком доставки з супермаркетів. До того, як Даніель почав працювати в Glovo, він близько 5 років керував напрямком електронної комерції в американській мережі супермаркетів Walmart.

Сервіс доставки Glovo працюватиме цілодобово в Києві, Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі
Сервіс Glovo у 2021 році планує відкритися у 20-25 містах України
В інтервʼю бізнес-порталу Delo.ua Даніель Алонсо розповів про масштабний запуск dark store в Україні і розвиток напрямку швидкої курʼєрської доставки.

Delo.ua поспілкувалося з Даніелем Алонсо, щоб дізнатися про плани з розвитку dark stores в Україні, обсяги інвестицій і розширення функціоналу мобільного додатка.

Даніель, поділіться глобальними планами компанії?

Glovo стає великим маркетплейсом, як Amazon чи Rozetka. Глобально у нас вже представлені найкращі магазини іграшок, одягу, електроніки, аптеки, супермаркети тощо. Незалежно від розміру міста, де ми працюємо, в додатку Glovo повинні бути присутніми категорії будь-яких товарів, доставку яких наші користувачі зможуть замовити додому. Ми починали з вертикалі доставки їжі з ресторанів, де у нас вже є певний успіх, а зараз наша мета – максимально виростити категорію швидкої доставки різних товарів, щоб у людини була можливість зробити замовлення, не виходячи з дому.

Ви сказали, що Glovo може доставити одяг з магазинів. Як це буде працювати на практиці, якщо, наприклад, я замовила одяг, який в підсумку мені не підійшов? Мені здається, це не зовсім практично, бо потрібно оформляти повернення.

Курʼєр разом з товаром вам доставить чек цього магазину, щоб ви при необхідності змогли повернути товар в магазині. В майбутньому ми плануємо інтегрувати в додаток опцію повернення, але, відверто кажучи, зараз люди ще не дуже активно замовляють саме одяг. Головне, що користувач точно знає, що може замовити що завгодно, а ми — доставити.

Сервіс доставки, що дозволяє придбати, доставити, передати будь-який предмет або продукт в межах вашого міста. В Україні сервіс Glovo почав роботу в жовтні 2018 і вже представлений в 33 містах.

Наш бізнес заснований на швидкості, і ми повинні відповідати цьому. Наприклад, в день Святого Валентина чоловіки хочуть, щоб швидко доставили квіти для дівчат. Також є й інші події, як Чорна пʼятниця, а також Різдво, Великдень та інші великі свята, коли люди активно щось купують або дарують подарунки, які потрібно швидко доставити. Ми плануємо розширюватися і прискорюватися і на українському ринку, але все залежить від розмірів міст і попиту.

Поговорімо про відкриття нових dark stores в Україні. Якщо ви хочете запустити доставку товарів або продуктів за 10 хвилин, тоді як близько повинен розташовуватися один фулфілмент-центр до певного району?

Ми повинні забезпечити доставкою 80% населення міста, потенційних або існуючих користувачів Glovo в радіусі 2 кілометрів. В радіусі одного кілометра у нас буде забезпечено 50% населення міста, якщо ми говоримо про Київ. Тому крок за кроком ми запустимо 12 локацій у Києві до кінця серпня, плюс ще 8 локацій до кінця року. У підсумку в столиці до кінця 2021 року 20 dark stores (англ. «Темний магазин», маркет роздрібної торгівлі або розподільний центр, який обслуговує інтернет-магазини. — прим. Delo.ua).

Якщо говорити про інші міста України, то скільки і де ви ще плануєте запускати dark stores?

До вересня ми плануємо відкрити в Одесі — 3, Дніпрі — 5, у Львові — 3 і в Харкові — 7. З урахуванням запланованих 12 dark stores в Києві в результаті до кінця року в Україні буде запущено 30 dark stores.

Скільки передбачено інвестицій для запуску dark stores в Україні?

До кінця року ми інвестуємо 15 мільйонів євро, з огляду на витрати на ремонт приміщень, які ми орендуємо для dark stores, маркетингові активності, субсидування проєкту, адже доставка буде безкоштовною.

Скільки збирачів замовлень ви збираєтеся набрати?

Це залежить від локацій, сезонності, кількості замовлень та інших моментів. Наприклад, на старті роботи dark store буде менше складальників, згодом — більше і більше. У Барселоні ми починали з шести складальників на одну локацію.

Як відкриття dark store відібʼється на розподілі замовлень між курʼєрами? Можливо, з dark stores будуть доставлятимуть курʼєри тільки на автомобілях?

Я думаю, що, з огляду на активний трафік в українських містах, ми будемо розподіляти замовлення між курʼєрами на мотоциклах, щоб забезпечити дійсно швидку доставку. У Барселоні, наприклад, у нас мікс з різного транспорту — мотоцикли, скутери, велосипеди, абсолютно не використовуємо автомобілі.

Для поповнення асортименту в dark store ви будете купувати товари і продукти безпосередньо у компаній або через посередника або у магазинів?

Ми завжди в пошуку партнерів та працюємо над розширенням партнерської мережі у всіх країнах, де присутній сервіс сьогодні. Ми співпрацюємо і з рітейлерами, і з виробниками напряму. В асортименті dark store буде те, що необхідно користувачам вже зараз — відсутні інгредієнти в страви, вода, хліб, молоко, підгузники.

За вашими оцінками, замовлення з dark store можуть збільшити відсоток нових користувачів, які в тому числі будуть активно робити замовлення в інший баббл, наприклад, в “Супермаркети”?

Всі послуги Glovo доповнюють один одного. Якщо клієнтові потрібна швидка доставка, то він вибере баббл «Glovo Express» (іспанський варіант назви баббл, як буде називатися баббл в Україні, поки невідомо. — прим. Delo.ua), де курʼєр вже за 10 хвилин доставить необхідне. Якщо не терміново, то клієнт замовить з супермаркетів — там доставка за 30-40 хвилин. Деякі клієнти користуються нашими послугами в будні дні, а у вихідний можуть самостійно поїхати в «Ашан» і купити потрібну кількість продуктів і товарів. Ми вже бачимо, як стрімко зростає вертикаль ультрашвидкої доставки: в місяць ми доставляємо приблизно 160 тисяч замовлень, і до грудня ми плануємо виконати мільйон замовлень з dark store в Іспанії і Італії — про це говорить наша аналітика і метрики, які ми відстежуємо.

Днями компанія Glovo оголосила про цілодобову доставку, однак небагато людей, які будуть замовляти їжу вночі. Та й в Україні не так багато закладів, які працюють цілодобово. Як ви плануєте працювати?

Ринок доставки зростає. Є багато людей, які не люблять самостійно здійснювати покупки. Наприклад, мало людей отримують задоволення від процесу покупки туалетного паперу. Тому ті ж Amazon і Rozetka не займаються продажем виключно одного товару. Ми йдемо тим самим шляхом, як вони: ми пропонуємо максимальний асортимент товарів, які можна швидко доставити.

Іноді простіше замовити доставку, а не витрачати час на похід в магазин. Також не витрачати час для приготування їжі, якщо є можливість замовити готові страви з ресторану. Відносно одягу та інших товарів, то, купуючи їх в інтернет-магазині, найчастіше клієнт отримає своє замовлення на наступний день або протягом тижня. Використовуючи Glovo і при наявності товару в магазині, курʼєр доставить його клієнтові не тільки в той же день, але протягом години.

В інших країнах ми вже є партнерами з відомими брендами, як ZARA, IKEA, і, відповідно, користувачі Glovo в Іспанії або Румунії можуть замовити доставку одягу або дрібного декору для дому. Тобто ми в Glovo прагнемо до того, щоб полегшити життя людям.

Ви плануєте працювати з IKEA в Україні? З якими брендами ще ведете переговори або вже досягли угоди?

Ми хочемо працювати з IKEA в Україні, але це питання часу. Відносно інших брендів, то все, що ви зараз бачите в додатку Glovo, — це великі компанії, кількість яких ми збираємося збільшувати. Зараз великий бізнес вже співпрацює з Glovo, але це не межа.

Джерело: Дело