Е-комерція

Ксенія Савчук

Генеральний директор Decathlon Ukraine Флорент Гільє: У нас великі амбіції в українській електронній комерції

11:33, 20/08/2020

Флорент Гільє, генеральний директор Українського підрозділу Decathlon, поділився виданню Rau історією перший мережевий екомагазин в Україні, особливості роботи інтернет-платформи decathlon.ua, майбутнє формату мінікрапок та подальші плани мережі.

Французька мережа магазинів Decathlon об’єднує понад 1400 магазинів у 50 країнах. Спортивний рітейлер вийшов на український ринок майже рік тому – у березні 2019 року, а за перші 10 місяців роботи він відкрив два великих формати, одну мініфілію та власний локальний інтернет-магазин. Флорент Гільє, генеральний директор Українського підрозділу Decathlon, розповів в інтерв’ю RAU про перші результати роботи, подальші плани компанії та чому товари українського виробництва в Україні дорожчі, ніж у Європі.

– З якими результатами ви закінчуєте рік роботи в Україні?

– Ми завершуємо з позитивними результатами. Судіть самі, ми відкрили перший магазин 23 березня в роздрібному парку Петрівка і протягом п’яти місяців ми вирішили запустити другий. Цього не було в початкових планах.

– Що спричинило це рішення?

– Перший в Україні швидко став прибутковим, тому відкладати відкриття другого просто не було сенсу. Щобільше, стало можливим зайняти непогану локацію біля торгового центру Lavina. У липні 2019 року ми підписали угоду з Auchan про оренду 3 000 кв. Нам пощастило, що обидва наші ланцюги є членами Мюльєрської асоціації сімей, що дозволило нам швидко знайти взаємовигідні рішення. Новий на Берковецькій отримав для себе два унікальних входу – один з вулиці та один від Ашана, який примикає до коридору .

– Навесні ви також відкрили невелику торгову точку в X-парку в Парку дружби народів? Ви плануєте розвивати таку мережу магазинів зручностей або це був лише експеримент?

– Це був чудовий експеримент. Магазин працював у вихідні протягом усієї теплої пори року. Не виключено, що такі торгові об’єкти все ще з’являться в Україні. Що стосується магазину в X-Park, то ми ще не впевнені, чи буде він працювати і в сезоні 2020 року.

купуйте в Інтернеті набагато менше в Румунії чи Болгарії. У нас великі амбіції в українській електронній комерції.

– Що послужило каталізатором успіху з самого початку?

– Значна оцифрованість українського суспільства, бажання та здатність купувати Інтернет використовували певну роль. Не забувайте про ціну. Функція Decathlon – в низьких цінниках, навіть за українськими мірками. Цьому сприяє той факт, що компанія не купує та не перепродує товари, а виробляє 99% всієї продукції. І якщо клієнти оцінюють товар в інтернет-магазині дві зірки або менше з п’яти, він вилучається з виробництва та продажу.

– Чи можете ви замовити в Decathlon.ua будь-яку продукцію, представлену у світовій мережі?

– Все, що український покупець не знайшов у фізичному магазині, він може замовити онлайн з доставкою з Франції. Якщо в Європі у нас понад 15 000 одиниць товару, то в Україні поки що лише 6500 товарів. Наша мета – до 2021 року збільшити кількість SKU в Україні до 10 000.

– Скільки часу чекати доставки з Франції?

– По-різному, але іноді доставку з Франції слід очікувати до 20 днів.

– Чому це трапляється?

– Береться, наприклад, товари для зимових видів спорту Oroks: він українського походження. Але це проходить важкий шлях до магазину, адже це може коштувати навіть дорожче, ніж у Європі. Так, Oroks виробляють на Західній Україні. Але звідти його відправляють на континентальний склад у Франції, потім на регіональний склад у Польщі, а потім привозять до України. Таким чином, товари очищаються вдруге – це затяжний процес, в тому числі впливає на ціну.

– Чи можна якось вплинути на ситуацію?

– Чим більше магазинів буде відкрито в Україні, тим більше буде продажів, тим вигідніше це буде тому чи іншому виробнику Decathlon, щоб ми купували все безпосередньо.

– Які ключові відмінності між Декатлоном на Берковецькій та магазином у торговому парку Петрівка?

– Це понад 500 кв. М., І представлено 26 власних брендів для 70 видів спорту. Весною 2020 року ми побудуємо на вулиці біля «Play Ground» магазин ігрової зони з автономним освітленням, яка буде працювати на сонячних батареях. Кожен може грати у баскетбол, футбол чи бадмінтон на відкритому ігровому полі 7 × 20 м. Також новий магазин відкрився у форматі, як говориться, “еко”. Ми відмовилися від поліетилену, всі сумки в магазині – це папір або тканина. Її вартість починається від UAN 7. Немає чашок біля кулерів – кожен може набрати води у свої пляшки чи колбу. Всі 43 працівники “Десятклону” на Берковецькій сортують сміття, після чого його відправляють на переробку на Обухівський целюлозно-паперовий комбінат.

– Ви можете якось охарактеризувати українського покупця?

– Він дуже уважний до якості товару, задає багато питань щодо товару. Його цікавлять інновації. І це дуже чутливо до екотрендів. Загалом, в Україні є все, щоб зробити такий бренд, як Декатлон, цікавим публіці – море, 20 000 озер, гори, виражена сезонність. Український спортивний ринок дуже великий, і люди, на відміну від багатьох інших країн, захоплюються різними видами спорту. І що найголовніше, вони роблять це для задоволення, а не лише для змагань.

– На який відсоток плануєте збільшити продажі в наступному році?

– у нас немає планового збільшення прибутку; ми все ще будемо дивитись результати в Україні. Якщо говорити про продажі в цілому, то в 2018 році оборот всієї мережі склав 11 мільярдів доларів.

– Коли і де можна очікувати наступного магазину Decathlon в Україні?

– Ми плануємо відкрити один-два магазини в Києві до 2020 року. Перший з них знаходиться на другому етапі SEC Rive Gauche, і це буде дворівневим. Ми вже розглядаємо сайти в інших містах, де є понад мільйон людей. Ми сподіваємось відкрити перший торговий заклад у регіонах вже у 2021 році. Ми дотримувались тієї ж стратегії в Румунії та були дуже задоволені.