Е-комерція

Ксенія Савчук

Forbes: Від банкрутства до перероблювання сміття. Що чекає ритейлерів у 2021 році?

16:09, 12/01/2021

Згідно з попередніми прогнозами, світ перейде в нову фазу після пандемії не раніше літа 2021 року, пише Forbes. Тому ритейлерам і брендам необхідно підготуватися до роботи в нових реаліях. Багато із трендів 2020 року залишаться, отримавши новий виток розвитку. Ось основні прогнози, що чекає ритейл у 2021 році, на думку автора Forbes і керівника цифровий компанії для рітейлерів First Insight, Грега Петро.

Нова хвиля банкрутств і угод M&A

У цьому році продовжиться хвиля банкрутств, які ми бачили у 2020 році. Мабуть, найбільше з них – це банкрутство британської компанії Arcadia Group, в яку входили такі відомі бренди як Topshop, Evans і Outfit і ін. В США це мережі універмагів Neiman Marcus і JC Penney. 

Відповідно до показників стрес-тесту RapidRating, в цьому році схильні до ризику банкрутства велика мережа з продажу чоловічого одягу великих розмірів Destination XL і компанія L Brands (володіє брендом жіночої білизни Victoria’s Secret).

Великі компанії продовжать поглинати більш дрібних рітейлерів і бренди. На ринку також будуть відбуватися великі злиття, як, між французьким конгломератом LVMH і американським ювелірним брендом Tiffany & Co. Крім того, на ринку з’явиться безліч угод за низькими цінами. Торгові марки будуть адаптовані по-новому, наприклад, американська мережа універмагів Barneys New York, яка оголосила про банкрутство задовго до пандемії коронавірусу, в серпні 2019 року. На початку 2021 року його повернеться на ринок під управлінням нового власника Authentic Brands Group і відкриє два універмагу.

Онлайн допоможе відновиться сегменту одягу і взуття

Сегмент одягу і взуття, який сильно постраждав минулого року через закриття офлайн-магазинів, відновиться вже скоро. Але те, що люди хочуть носити і як вони вважають за краще здійснювати покупки, зміниться.

Під час пандемії споживачі звикли до зручностей і безпечність покупок в онлайні, самовивозом з магазину або паркування, і не збираються міняти свої звички в майбутньому. Однак, не всі керівники в ритейлі розуміють цю реальність. Тільки 16% опитаних First Insight CEO компаній вважають, що споживачі купували одяг в онлайні в сезон свят, в порівнянні з 31% споживачів, які заявили, що планують це зробити. У категорії взуття тільки 11% керівників вважають, що споживачі будуть купувати взуття тільки в онлайні, в порівнянні з 25% споживачів.

З’являться нові стартапи, бренди та виробничі моделі

На зміну збанкрутілим традиційним ритейлерами та брендами прийдуть нові інноваційні стартапи, які очолять мілленіали та представники покоління Z.

Одним із прикладів є модель “від споживача до виробника” (c2m), яка набирає обертів. За допомогою цієї нової моделі, наприклад, виробник в Китаї, що володіє значними виробничими потужностями, буде пропонувати велику кількість варіантів товарів безпосередньо споживачам в різних частинах планети. Після замовлення товар швидко виготовляється на замовлення і відправляється через пару тижнів. Таким чином виробничі потужності змінюються в сторону виробництва товарів після отримання замовлення, змінюючи звичну модель Design-Make-Sell (розробити-випустити-продати), за якою працюють традиційні ритейлери одягу.

Приклади цього вже існують. Наприклад, ритейлер Macy’s, більше не купує одяг в оптовиків. Крім очевидних плюсів для виробництв, така модель може призвести до загибелі більшої кількості брендів середнього сегмента.

Зміни в поведінці покупців і співробітників магазинів

Споживач не втратить інтересу до онлайн-покупок і їх кількість буде тільки зростати. Однак споживачі обов’язково повернуться в магазин, щоб отримати в ньому відмінний від онлайну досвід покупок, але їх буде набагато менше, ніж очікують рітейлери. Зв’язок між двома каналами (онлайн і в магазині) – це омніканальні стратегії, такі як BOPIS і Curbside pick-up. Одним з ключових чинників для онлайн-покупок є те, що споживачі отримують дві дози дофаміну (нейромедіатор, що відповідає за мотивацію і винагороду; дофамінові рецептори збуджуються під час отримання того, що подобається людині) при покупці товарів в онлайні – один раз при замовленні, а інший – при отриманні товару.

Співробітники ніколи не втратять інтерес до віддаленої роботи і, швидше за все, збережуть це бажання в майбутньому. Певна частина тих, хто працював віддалено, повернуться в офіс, однак більшість надасть перевагу працювати з дому, якщо їх обов’язки це дозволяють.

Мікромаркетінг і виробництво

Мілленіали та покоління Z створюють власні виробництва або закуповують товари, щоб продавати їх в Instagram та інших соцмережах. Багато молодих людей намагаються займатися таким видом Мікромаркетинг. Таким чином, вони шукають додатковий вид заробітку, оскільки під час пандемії багато хто потрапив під скорочення або залишилися без роботи.

Ще один тренд – Розташування виробництва ближче до місця попиту, пропонує прибуткову модель, особливо в США, де майбутні відносини з Китаєм знаходяться під питанням. Наприклад, Лос-Анджелес був раніше столицею джинсової тканини, але зараз виробництво є по всій країні.

Перероблювання сміття стане великим бізнесом

Згідно зі статтею в Waste360, в США понад 95% посилок, що відправляються 200 мільйонам онлайн-покупців країни, відправляються в картонових коробках. Очікується, що в найближчі роки ця цифра збільшиться коштом зростання продажів в онлайні. Тільки з січня по листопад цього року американські споживачі витратили в онлайні близько $ 547 млрд – це приблизно на 33% більше, ніж за той же період у 2019 році. Пакувальні матеріали, незалежно від того, зроблені вони з паперу або пластика, дуже важливі, тому що вони допомагають захистити товари від пошкоджень. Але деякі з цих матеріалів, особливо пластик, все ще викидаються в сміттєві баки, а не відправляються на перероблювання.

Масштабування доставки

Продавці-консультанти магазину стануть збирачами замовлень, пакувальниками або навіть водіям. Закриття магазинів не означає зменшення кількості робочих місць в роздрібній торгівлі. Наприклад, в США, такі логістичні оператори як UPS, FedEx і USPS працюють на межі своїх можливостей, а з ростом онлайн-покупок, персоналу для обробки всіх замовлень може не вистачити.

У міру того як інтернет-магазини продовжують зростати, зростає нестача водіїв доставки “останньої милі”, а також складальників і пакувальників на складах. Починаючи з липня Amazon залучила близько 350 000 співробітників, або 2800 осіб в день. Більшість з них були складськими робітниками. Оператор United Parcel Service найняв понад 100 000 додаткових співробітників, щоб допомогти впоратися зі збільшенням посилок під час сезону свят.

2020 рік був роком масового хаосу, але потрібно пам’ятати, що з хаосом приходять і можливості. Поточний рік стане чудовою нагодою для тих, хто приймає зміни та дивиться в майбутнє.

Джерело: retailers.