Е-комерція

Facebook запустила сервіс поштових розсилок Bulletin

14:36, 01/07/2021

Компанія Facebook запустила аналог популярного сервісу розсилок Substack – Bulletin. Це окрема платформа, на якій автори можуть створювати свого роду блоги, публікуючи в них контент з безкоштовним і платним доступом, а також ділитися всіма публікаціями на Facebook. Читачі можуть підписуватися на креаторів, отримуючи еmail-розсилки з оновленнями.

За словами Марка Цукерберга, Bulletin сприятиме розвитку і просуванню незалежних авторів, а також допоможе їм розширити свою аудиторію, пише The Verge.

Зображення: Engadget

На момент запуску платформи Facebook уклала угоду з декількома десятками авторів, все з США і лише двоє з інших країн, які висвітлюють різні теми – від спорту і фінансів до науки і медицини. Зараз тільки вони можуть створювати та публікувати контент на Bulletin.

Серед авторів – Малкольм Гладуелл, письменник і журналіст The New Yorker, модельєр і письменник Тан Франс та інші. Нових Bulletin поки не приймає, але планує в майбутньому, а також розширювати географію креаторів.

У авторів буде кілька опцій монетизації контенту – можливість встановлювати платний доступ до своїх матеріалів, а також до закритих груп, в яких читачі зможуть поговорити з креаторами.

Відзначається, що Facebook на початкових етапах не братиме з автором комісію з прибутку. У інших подібних сервісів – Substack і продукту Twitter під назвою Revue, вона становить 10% і 5% відповідно.

Читачеві, щоб підписатися на оновлення авторів Bulletin, не обов’язково мати обліковий запис Facebook, але платформа покладається на інфраструктуру Facebook. Зокрема, оплата за підписку відбувається через Facebook Pay.