Е-комерція

Ксенія Савчук

Facebook і Ray-Ban представили “розумні” окуляри з вбудованою камерою на 5 Мп

10:20, 13/09/2021

Facebook і Ray-Ban представили окуляри Stories з вбудованою камерою, повідомляє The Guardian. Вони вміють знімати фото і відео за допомогою двох камер на 5 Мп, відтворювати звук і показувати індикатор заряду.  

Аксесуари будуть продаватися в трьох варіантах оправи – Wayfarer, Round і Meteor і в першу чергу будуть маркуватися як продукт Ray-Ban.

Крім камер, окуляри оснащені мікрофоном і динаміком для прослуховування подкастів, а також голосовим помічником, що дозволяє робити все це без допомоги рук. У Facebook не розраховують на те, що ці прості камери замінять людям смартфон. «Наша місія – допомогти створити інструменти, які допоможуть людям відчувати себе підключеними в будь-який час і в будь-якому місці. Ми хочемо створити відчуття соціальної присутності, відчуття, що ви перебуваєте поруч з іншою людиною, що живе в одному просторі, незалежно від фізичного відстані », – кажуть в Facebook.

Вбудованої пам’яті вистачає приблизно на 500 фотографій або 30 35-секундних відеороликів. Весь відзнятий матеріал можна скинути на смартфон і обробити за допомогою додатка Facebook View. Вартість – від $ 299 і в залежності від типу лінз вона може доходити до $ 379.

Концепція колаборації Facebook і Ray-Ban сильно нагадує окуляри Snapchat – Spectacles, випущені у 2016 році, відзначає The Guardian. Snapchat випустила третє покоління своїх очок, однак вони не змогли привернути увагу цільового ринку. У 2017 році компанія списала вартість непроданих запасів на $ 40 млн.

Однак Facebook це порівняння не турбує. У компанії говорять, що Ray Ban виглядають як звичайні окуляри, які користувачі захочуть носити повсякденно. 

У планах Facebook створити справжні окуляри “доповненої реальності” – пристрої з накладенням цифрового шару поверх самої реальності. Схожу концепцію розробляв Google зі своїм продуктом Google Glasses, який компанія вивела на ринок у 2014 році, а вже через рік закрила проєкт.