Події Е&L

Дизайн в пріоритеті: 4 кроки на краще для користувача досвіду

12:11, 22/01/2021

У період пандемії люди стали частіше користуватися мобільними сервісами для розваг, роботи й зв’язку з іншими. Якість користувацького досвіду (UX) стало важливо як ніколи.

За даними консалтингової компанії McKinsey, компанії з високою якістю оформлення товарів отримують на 32% більше виручки і на 56% більше доходу, ніж інші. Користувачі чекають від онлайн-сервісів якісного досвіду, що має на увазі хороший UX на мобільних пристроях.

Зробіть розвиток UX одним з KPI вашого бізнесаОпределіте ключові показники бізнесу і вирішите, як вони транслюються в метрики по продукту. На основі цього збудуйте список того, що ви хочете вимірювати, і виберіть інструменти, щоб досягти цих цілей.

«За основу можна взяти метрики Google Analytics, які називаются_hard framework_, – каже Анна Потаніна, фахівець Google по UX на мобільних пристроях. – Вони не тільки показують, як швидко користувач може завершити якусь дію. Це і такі метрики, як happiness, – наскільки користувачеві подобається ваш продукт і з якою ймовірністю він його порекомендує. Ці метрики дають додаткові відомості про те, що саме ви можете поліпшити ».

Іноді використання кількісних даних допомагає переконати керівника інвестувати в поліпшення користувацького досвіду і оптимізацію замість запуску нових функцій. Згадуйте продуктові метрики як можливість отримати виторг, це допоможе просувати ідеї і говорити мовою бізнесу.

Щоб дізнатися, скільки ваша компанія втрачає через низьку швидкості сайту, використовуйте PageSpeed Insights або Impact Calculator. PageSpeed Insight видає звіти про швидкість завантаження сайту на різних пристроях, допомагаючи її збільшити. Impact Calculator розраховує дохід і рівень конверсій, які ваша компанія може отримати, прискоривши сайт.

Аналізуйте кількісні та якісні дані, щоб зрозуміти поведінку користувачів.

Аналізуючи призначений для користувача досвід, не можна спиратися лише на кількісні дані. Цифри відповідають лише на питання «Що відбувається?» без пояснення причин. З іншого боку, якісні дослідження допоможуть зрозуміти, чому щось відбувається

Польові якісні дослідження допомагають не просто отримувати інсайти щодо оптимізації, а й отримувати ідеї для запуску нових функцій. Наприклад, команда програми YouTube Go, в якому можна завантажувати й ділитися відео, спостерігала за користувачами YouTube в Індії по шляху на роботу. Навіть без інтернету люди ділилися контентом в режимі офлайн. Так з’явилася ідея запустити додаток з можливістю ділитися відео і плейлистами офлайн через Bluetooth.

Коли ви створюєте продукт, важливо прислухатися до користувачів. Проте, за даними McKinsey, понад 40% компаній не спілкуються з потенційними користувачами при розробці продукту.

Працюючи над UX, ставте себе на місце споживача: спостерігайте за користувачами і робіть висновки. Щоб почати проводити такі дослідження, не потрібні великі бюджети або дослідні лабораторії.

«Запустіть простий неформальний тест. Дайте користувачам завдання або потенційну ситуацію, попросіть представити себе в цій ситуації і завершите завдання, коментуючи те, що вони думають і роблять. Реєструйте основні моменти, щоб потім обговорити разом з командою », – радить Ганна.

Використовуйте А/Б-тестування для безперервної оптимізації продукту
А/Б-тестування – один з ключових методів для перевірки ефективності змін в дизайні продукту. Головне, правильно будувати гіпотези й інтерпретувати результати. Це повинно відбуватися на основі кількісних даних про якісні дослідження та вивчення кращих практик.

Такий метод необхідний для постійної оптимізації продукту. Замість того, щоб рідко впроваджувати великі поновлення, можна покращувати продукт потроху. Так ви перейдете від революційного підходу до еволюційного: вимірювати результати простіше і не треба витрачати надто багато ресурсів.

«Замість того, щоб кожні п’ять років робити редизайн сайту, де буде складно підтвердити успіх щодо старої версії, постійно покращуйте свій продукт через тести», – каже Потаніна. Вносячи невеликі, але важливі зміни, компанія зможе залишатися ефективною, не втрачаючи позицій на ринку.

Зробіть процеси крос-функціональними, щоб домогтися кращих результатів.

Всі співробітники компанії відповідальні за те, який досвід люди отримують при взаємодії з продуктом. Тому різні департаменти повинні працювати над єдиною метою – поліпшенням користувацького досвіду. У кожного відділу свої завдання і пріоритети, але проєктування й оптимізація продукту – робота не тільки UX-команди. Відділи продажів і клієнтської підтримки знають про користувачів найбільше: наприклад, які проблеми виникають або що можна поліпшити.

4 ключові моменти при роботі з мобільним UX:

Зробіть розвиток UX однією з цілей вашого бізнесу. Використовуйте кількісні дані, щоб просувати ідеї більш аргументовано, обґрунтувати важливість розвитку мобільних рішень і заручитися підтримкою керівництва.

Поєднуйте аналіз кількісних і якісних даних. Аналіз кількісних даних допоможе вам зрозуміти, що відбувається, а якісні дослідження пояснять, чому це відбувається.

Оптимізуйте продукт через перевірку гіпотез. Краще вчасно покращувати клієнтський досвід по кроках, ніж витрачати надто багато ресурсів на глобальні зміни.

Зробіть якісний користувальницький досвід метою всієї команди або компанії. Неможливо створити хороший продукт без усвідомлення цінності UX. Це відповідальність кожного відділу: менеджменту, який ставить призначені для користувача метрики в пріоритет, інженерів, які працюють разом з дизайнерами, і багатьох інших.

Скачайте чек-лист «Шлях до кращого UX», щоб поліпшити досвід користувачів вашого продукту.

За матеріалами https://www.thinkwithgoogle.com