Люди Е&L

Доставка «день в день» і покриття по всій країні: топ поштових операторів України

10:56, 18/10/2021

Весь світ 9 жовтня відзначає Всесвітній день пошти . У цей день в 1874 році в швейцарському місті Берні заснували Всесвітній поштовий союз, куди, до речі, входить і державна «Укрпошта» . 

П’ять найпопулярніших поштових операторів, що працюють в Україні, і зібрало основну інформацію про них, щоб ви могли вибрати для себе найбільш зручного.Читайте також:

“Нова Пошта”

Лідером логістичного ринку України сьогодні є «Нова пошта» , яка працює з 2001 року.

Вона надає наступні послуги:

 • відправка та доставка посилок по Україні та за її межами;
 • доставка з українських і зарубіжних інтернет-магазинів;
 • фінансові послуги (грошові перекази по Україні та світу, оплата рахунків, online-оплата за третю особу, зняття коштів з карти) і ін.

Згідно з інформацією на сайті компанії, мережа «Нової пошти» налічує 8,7 тис. Відділень по всій країні (5, 10, 30 кг і вантажні) і понад 6,8 тис. поштоматів.

Що стосується тарифів на доставку , то вони стартують від 35 грн. Вартість залежить від розміру відправлення, його ваги і від того, відправляють посилку в межах міста, області або по Україні. Наприклад, за пакет вагою 0,5 кг в межах міста вам доведеться заплатити 35 грн, посилка такого ж ваги в межах області обійдеться вже в 40 грн, а в межах України – в 45 грн. Водночас за доставку посилки вагою 30 кг доведеться заплатити 100, 105 і 110 грн в межах міста, області та України відповідно. Доплата за адресний паркан або кур’єрську доставку становить від 20 до 75 грн.

Базові тарифи «Нової пошти»:

Точну вартість доставки можна розрахувати за посиланням , враховуючи не тільки розмір відправлення, маршрут та інше, а й комісію від оголошеної вартості посилки і додаткові послуги.

Говорячи про швидкість доставки, зазвичай термін становить один день. Так, наприклад, посилка з Києва, яку відправили до 20:00, приїде до Вінниці на наступний день. А ось в межах одного міста її можна отримати в той же день. Точну дату можна розрахувати за посиланням . Відправлення можна відстежити на сайті, ввівши номер накладної, або в додатку «Нової пошти», де можна і оплатити товар.

У компанії також діють програми лояльності. Наприклад, за допомогою програми «Збільш можливості» можна накопичувати спеціальні бонуси-знижки і бали, а потім розраховуватися ними за посилки.

«Укрпошта»

Державна «Укрпошта» з 1947 року є членом Всесвітнього поштового союзу. Компанія надає не тільки поштові, але і фінансові послуги. Так, можна скористатися наступними:

 • доставка по Україні (експрес і стандарт) і за її межами;
 • доставка з інтернет-магазинів;
 • митно-брокерські послуги;
 • листи і бандеролі;
 • доставка ліків;
 • фінансові послуги: грошові перекази по Україні та за кордон, оплата послуг онлайн, виплата пенсій, видача готівки, страхові послуги.

Компанія має понад 11 тис. Відділень і покриває всі населені пункти України (потрібне відділення можна знайти за поштовим індексом або населеному пункту за посиланням ). 

Що стосується термінів доставки, то «експрес» в межах міста і між обласними центрами становить до двох днів, а в межах України – від трьох. Ціни за експрес-доставку такі: за посилку вагою 0,5 кг (мінімальна вага, який доставляють, досягає 0,25 кг) доведеться заплатити 30 грн в межах міста і області та 36 грн – між обласними центрами і в межах України. Разом з тим за посилку вагою 30 кг – 92 грн в межах міста і області та 100 грн – між обласними центрами і в межах України.

Доставка «Стандарт» характеризується великими термінами, але меншими тарифами. Так, за три дня посилку доставляють в межах міста, за чотири – в межах області та між обласними центрами, за шість – по всій Україні. За посилку вагою 0,5 кг доведеться заплатити 24 грн в межах області та 30 грн – в межах України. За 30-кілограмову посилку треба заплатити 85 і 90 грн відповідно. За доставку посилки слід доплатити ще 20 грн.

Доставка «Стандрт» «Укрпошти». Фото: сайт компанії

Посилку можна відстежити на сайті по посиланню або у власному додатку компанії, де також можна оформляти, розраховувати вартість, робити перекази між картками і т. д.

Для клієнтів, які часто відправляють посилки по Україні, діє спеціальна програма лояльності «Посилка +». У разі оформлення не менше 20 посилок щомісяця можна отримати бонусне відправлення і використовувати його в будь-який момент.

Meest

Важливим гравцем на ринку є і компанія Meest. Група надає поштово-логістичні послуги в 20 країнах світу, в тому числі і в Україні, де представлена ​​компанією Meest Express.

Надає наступні послуги:

 • відправка та отримання посилок по Україні та за кордоном;
 • доставка з українських і закордонних інтернет-магазинів;
 • міжнародні грошові перекази і т. п.

Розрахувати вартість і терміни доставки можна за посиланням. Згідно з тарифною сіткою відправка посилки вагою 0,5 кг в межах міста буде коштувати 25 грн, в межах області – 30 грн, а по Україні – 35 грн. Разом з тим за вантаж вагою 30 кг доведеться заплатити 75, 80 і 85 грн відповідно. Доплата за адресний забір або доставку таких посилок залишає 20 – 25 грн. Що стосується термінів доставки, то по Україні вона в середньому становить три дні.

Посилку можна отримати у відділенні або в поштоматі (онлайн-карта тут ). Компанія також має власну програму, в якому можна оформляти відправлення, відстежувати їх і дізнаватися іншу актуальну інформацію.

Justіn

У свій рейтинг ми вирішили включити і поштового оператора Justіn. Компанію заснували не так давно – в 2017 році. Вона входить в одну з найбільших українських торговельно-промислових груп Fozzy Group, яка управляє торговельною мережею і такими брендами, як «Сільпо», «Фора», Fozzy і т. П. Відділення Justіn розташовані в торгових центрах і супермаркетах переважно мережі Fozzy Group і мають три формату: до 15 кг, до 30 кг і до 650 кг.

Послуги, які доступні в Justin:

 • доставка посилок по Україні (зокрема з інтернет-магазинів);
 • міжнародна доставка з інтернет-магазинів;
 • фінансові послуги: отримання банківських карт, оформлення страховок, кредити, грошові перекази і т. п.

Говорячи про тарифи: за «зручну передачу» (послуга, що надає можливість відправнику залишити відправлення в відділенні з подальшою видачею одержувачу в ньому ж) найменшої посилки (0,5 кг, 40 см) потрібно заплатити 14 грн і 25, 30 і 33 грн – за доставку замовлення по місту, області та Україні відповідно. Доставка коштує 15 грн. Що стосується більших посилок (30 кг вагою, 90 см), то за їх «зручну передачу» потрібно заплатити 50 грн, 90 грн – за доставку в межах міста і 95 грн – в межах області та по Україні. Вартість доставки – 22 грн. Розрахувати точну вартість можна тут .

Щодо термінів – доставка по Києву і між містами-мільйонниками відбувається на наступний робочий день; між іншими населеними пунктами України – до 2 – 3 робочих днів.

Має додаток, в якому можна створювати відправлення, відстежувати їх, розраховувати вартість тощо.

«Делівері»

У перелік поштових операторів ми вирішили додати і компанію «Делівері», яка дещо відрізняється від інших. Основною спеціалізацією групи компаній DELIVERY є надання транспортних та логістичних послуг для сектора В2В (суб’єкти підприємницької діяльності і корпоративний сектор) як на території України, так і за її межами. Доставляє посилки від 1 кг до 20 тонн.Читайте також:

«Делівері» надає наступні послуги:

 • доставка вантажів в Україну;
 • міжнародні перевезення;
 • індивідуальне страхування вантажів;
 • фрахт автомобілів для великих партій вантажу і т. п.

Компанія має ряд спеціальних тарифів для бізнесу: «Агропрайс», «Автомотопрайс», «Будівельний прайс», «Велопрайс», «Верхової вантаж». Що стосується тарифів на доставку по Україні звичайних посилок та документів, то, наприклад, за документи вагою до 0,5 кг доведеться заплатити від 30 до 35 грн, а за посилку вагою 30 кг – 80 – 90 грн. З тарифами на вантажні перевезення можна ознайомитися за посиланням . За доставку доведеться заплатити від 30 грн. Залежно від відстані терміни доставки складають від одного дня до п’яти діб.

Має власну систему знижок , а також мобільний додаток, в якому можна розрахувати точну вартість замовлення, відстежити посилку і тримати під рукою всі необхідні дані.