Люди Е&L

Ксенія Савчук

Дарина Паращин: аби бути кращим, потрібно вчитися у кращих

14:56, 12/02/2020

Розмова зі молодою дизайнеркою Дариною Паращин, засновницею українського бренду cумок “ORNAMENT”, учасницею Lviv Fashion Week 2019, про моду, власний бренд, просування та плани “ORNAMENT” на подальший розвиток.

Про бренд

Пошиттям рюкзаків я вже займаюсь 4 роки. Свій перший рюкзак зішила для свого хлопця, напередодні Миколая. Вважаю, що бренд почав працювати, коли всі почали запитувати де він взяв такий рюкзак, а згодом я зішила для своїх друзів, які обирали нові тканини.

Сумки – це те, в чому я себе знайшла. Зараз бренд пропонує рюкзаки, сумки, поясні сумки та гаманці.

Назву бренду “Оrnаment” придумали під час проходження курсів графічного дизайну, і з 2016 року ми позиціонуємось повноцінним брендом.

Про гобелени

Перші рюкзаки, які ми зішили, були з додаванням квіткових орнаментів. Згодом, вирішили, що це стане нашою фішкою, бо шити звичайні сумки – нераціонально, і почали додавати принти та гобелени. З матеріалів для шиття використовуємо еко-шкіру та фетр, бо він добре тримає форму і у нього висока зносостійкість.

Про Instagram та сайт

Блогом в Instagram займаюсь самостійно, так само придумую концепції для фото. Я проходила курси для створення реклами, і зрозуміла, що це не є набір якихсь чисто механічних дій. Ми зараз наробляємо основу і покроково додаємо оновлення: тексти і фотографії, що працюють в тандемі. Утримувати бренд – це дорого, гроші треба вкладати постійно в дії, результат яких ми не можемо передбачити. Інфлюенсерів для розвитку залучали лише з охопленням 5-20 тисяч підписників, проте ефективності від такої співпраці ми не побачили. Для промоції бренду поки ми використовуємо таргетовану рекламу.

У нас згодом з’явиться сайт: інтернет-магазин нашого бренду і ми вже близько до того, аби він функціонував повноцінно. Що стосується доходів від продажу, то можна говорити про заробіток приблизно порівну від інтернет-торгівлі та продажу в шоурумах.

Геграфія бренду

Найпопулярнішими ми є у містах-мільйонниках України. Нещодавно відкрили свій інтернет-магазин на Etsy (веб-сайт виробів ручної роботи) і вже маємо декілька продажів закордон. Раніше, якщо продажі здійснювались закордон, то переважно українцям, яким ми передавали через їхніх знайомих або родичів.

Про магазин та майбутній розвиток

Аби відкривати фізичний магазин бренд має міцно стояти на ногах.

Окрім сумок, ми брали участь у LFW, де я за презентувала свою першу колекцію одягу в рамках бренду і окремо – сумок, чим плануємо займатись згодом, проте аби все працювало злагоджено маємо додати стійкості тому, що вже є.

Зараз ми працюємо з близько 10-тьма магазинами. Співпраці й кількість магазинів постійно змінюються, бо і ми, і вони шукаємо свого клієнта та продукт, який би продавався найкраще.

Порада для початківців

За 4 роки роботи з брендом я дійшла до тієї поради, яку пропустила від початку: важливо точно вибрати нішу, в якій ти збираєшся працювати, і напрямок, у якому збираєшся рухатись.

Задля розуміння системності бізнесу варто піти працювати до найкращих на ринку вашого майбутнього стартапу, і винести звідти необхідні навички, які без досвіду та практики складно засвоїти. Труднощі, пов’язані з розвитком мого бренду, виникали в більшій мірі тому, що не було знань. Я навчаюсь в Академії мистецтв, а бізнесу мене ніхто не вчив.

Окрім цього, справа, якою Ви займаєтесь має викликати задоволення,бо інакше складно займатись 24/7 тим, що не подобається!