Лайфхаки

Ксенія Савчук

Чому падають охоплення в Instagram і як це виправити – інструкція

11:23, 22/01/2021

Засновниця бренду Rainylune Рейчел Райхенбах розпитала медіаексперта з команди Instagram Partnerships про роботу алгоритмів соціальної мережі. Після розмови Райхенбах поділилася ексклюзивною інформацією в своєму блозі.

Ми вибрали з її посади головне. Розповідаємо про те, який обсяг контенту буде ідеальною тижневої «даниною» для стабільного зростання в соцмережі й де знаходиться золота середина між Instagram-популярністю і фокусом на реальному житті.

Комплексна оцінка

На роботу алгоритмів впливає понад 500 різних чинників. Тобто важливі не тільки лайки, перегляди та коментарі до конкретної публікації – враховуються всі ваші дії всередині соцмережі.

Роботу програми можна порівняти з виставленням оцінок за певний предмет. Максимальний бал за один фінальний тест не гарантує гарну оцінку за семестр. Важливі всі оцінки за домашні завдання, роботу в класі, проекти, а також відвідуваність.

Алгоритм Instagram вирішує, покарати або винагородити (підвищити або знизити охоплення конкретного поста) вас відповідно до того, як ви використовуєте додаток в цілому.

Райхенбах виділяє три фактори, через які ваш охоплення злітає до небес або навпаки залишається практично на нульовій позначці.

Причина №1. Reels

Reels – це функція по створенню коротких відеороликів, яка повинна стати конкурентом TikTok. Прямо зараз це і чит-код до успіху в Instagram, і причина падіння охоплення. Алгоритми активно просувають саме цей формат і акаунти, які активно його використовують.

Якщо ви не публікуєте хоч один ролик Reels в тиждень, Instagram «покарає» всі ваші публікації.

приклад:

ви викладаєте Reels в понеділок, а звичайні пости – у вівторок-п’ятницю. На цьому тижні охоплення буде набагато вище саме завдяки використанню Reels;

ви не постили Reels вже два тижні, і це негативно позначилося на охопленні. Як тільки опублікуєте таке відео, у наступних постів покращиться охоплення.

У Instagram є команда, яка зайнята виключно пошуком роликів для просування. Алгоритм буде пропонувати відібрані Reels якомога більшій кількості людей приблизно протягом місяця. Заковика в тому, що фахівці відбирають тільки ті відео, які створені у вбудованому редакторі Instagram. Повторно використані ролики з TikTok такому просуванню не підлягають.

Експерт з Instagram каже, що найкраще викладати ролики 4-7 разів на тиждень. Проблема в тому, що в Україні й деяких інших країнах ця функція все ще недоступна. Але це лише питання часу.

Причина №2. Використання всіх функцій

Instagram любить, коли ви проводите весь свій час в додатку і використовуєте всі доступні функції. Особливо цінуються різні комбінації: кілька постів в тиждень, щоденні Stories, використання фільтрів, IGTV і інше.

Представник Instagram порекомендував постити за тиждень:

  • 3 пости в стрічці;
  • 8-10 Stories (бажано понад два в день);
  • 4-7 Reels;
  • 1-3 IGTV.

Райхенбах порахувала такий обсяг нереалістичним. На її думку, оптимальна кількість контенту – 1-2 Stories в день, 1 Reel в тиждень і стільки постів у стрічці й IGTV-роликів, на скільки вистачить сил.

Причина №3. послідовність

Експерт з Instagram підтвердив, що алгоритм дійсно заохочує часті публікації. Але є варіант простіше – будьте послідовні.

Визначте зручний для вас графік, що включає різні види контенту і враховує піки активності ваших передплатників, і дотримуйтеся його.

Це схоже на заняття спортом. Робіть Instagram-вправи регулярно в один час, і алгоритми почнуть любити вас. Нерівний патерн публікацій тільки «розсердить» їх.

Важливо пам’ятати, що все перераховане вище – ідеали Instagram. Вони допомагають компанії розвивати їх бізнес і заробляти, але ніяк не піклуватися про задоволення або психічному здоров’ї користувачів. Не треба панікувати через те, що Reels не працюють в Україні або тому що не встигаєте зробити стільки контенту, скільки Instagram вимагає в обмін на високі охоплення. До того ж «гра в навздогін» з алгоритмами – не єдиний спосіб залучити й утримати вашу аудиторію. Пам’ятайте, що ваше ментальне здоров’я набагато важливіше лайків і передплатників.

Джерело: vctr.media.