Логістика

Чому Amazon, UPS і навіть Domino`s pizza інвестують у послуги доставки безпілотниками

17:10, 13/02/2020

Використання безпілотних мереж швидко зростає як серед споживачів, так і серед компаній, і роздрібна торгівля займає лідерські позиції в цьому процесі прийняття. Безпілотники можуть застосовувати з різною метою, але доставка є найбільш відомою і очевидною.

Служби доставки безпілотниками мають потужний потенціал. Amazon, Alphabet та інші технічні гіганти вважають це майбутнім е-комерції. Багато великих роздрібних та логістичних компаній у всьому світі тестують послуги доставки безпілотниками та системи доставки, щоб вирішити проблему поставки “останньої милі”. 

Перша доставка безпілотниками – піца Domino’s

Піца з доставкою безпілотників стала реальністю в листопаді 2016 року, коли Domino’s зі своїм партнером з доставки безпілотників Flirtey відмовився від замовлення у дверях замовника об 11:19 ранку у місті Whangaparaoa, Нова Зеландія, в 25 км на північ від Окленда. (Якщо вам цікаво, першою доставкою безпілотних піци було замовлення піри-пери-пері та піци з куркою та журавлиною.) 

Команда експертів з безпілотників та пілот автономно керували DRU Drone Flirtey за допомогою GPS навігації, щоб скинути піци.

Доставка безпілотників Amazon

Доставка піци безпілотників – це одне, але коли найбільша компанія з електронної комерції у світі починає грати з ідеєю використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для виконання замовлень, це вже зовсім інша історія.

На конференції Amazon 2019 про: MARS, гігант електронної комерції заявив, що планує запустити службу доставки безпілотників Prime Air “за лічені місяці”. Amazon планує доставляти замовлення клієнтів протягом 30 хвилин через свою програму доставки Prime Air, що призведе до витримки його дводенної доставки Prime та двох годинних поставок Prime Now. 

Програма доставки Prime Air використовує автономні безпілотники, керовані системами GPS. Оскільки доставка останньої милі є найдорожчою та трудомісткою частиною процесу доставки, доставка безпілотників має потенціал, щоб підняти Amazon в ногу з іншими логістичними компаніями. 

Доставка алфавіту безпілотників

Дрони Аlphabet, Google-батьків є службою доставки у партнерстві з FedEx та Walgreens. Він доставляє від Walgreens вибрані пакети FedEx, а також товари для здоров’я та оздоровлення, такі як ліки без рецепта.

Безпілотники Wing доставляють пакети вагою від двох до трьох кілогрм прямо на поріг клієнтів.  Alphabet також може похвалитися економією палива, оскільки дрони керуються системою електроенергії. 

Доставка безпілотниками UPS

У 2019 році Федеральне управління авіації (FAA) схвалило UPS Flight Forward, щоб стати першою в історії службою безпілотників, яка працює комерційною авіакомпанією. Business Insider Intelligence повідомила, що хоча служба безпілотників може працювати лише у приміських та сільських регіонах, вона має повну автономію щодо розміру та обсягу своїх операцій з безпілотником.  

Пізніше UPS об’єдналася з CVS Pharmacy – вказуючи на те, що компанія прагне зосередити свої початкові зусилля безпілотників на доставці медичних препаратів, 

Доставка Walmart

Walmart ідеально підходить для домінування в комерційній промисловості безпілотників завдяки своїй гігантській мережі магазинів. 

У 2019 році Walmart подавав більше патентів на безпілотники, ніж Amazon, другий рік поспіль. Маючи безпілотники з досить невеликим діапазоном поширення, близько 15 кілометрів, Walmart ідеально підходить для домінування в комерційній промисловості безпілотників завдяки своїй гігантській мережі магазинів у США. 

Плюси та мінуси доставки дронів

Безпілотники для доставки мають як плюси, так і мінуси, хоча переваги можуть бути легше очевидні.

Плюси

  • Як було обговорено вище з Amazon, компанії заощадять гроші на транспортних витратах, що в свою чергу зменшить витрати для споживачів.
  • Споживачі отримували б свої пакети набагато швидше, що сприятиме створенню довіри споживачів та заохочуватиме повторне придбання.
  • Акціонери компаній, які використовують доставку безпілотниками, щоб скоротити витрати, швидше за все, побачать деякі з цих заощаджень.

Мінуси

  • Кур’єри можуть втратити роботу
  • Споживачі можуть мати занепокоєння щодо конфіденційності, оскільки безпілотники, ймовірно, використовуватимуть GPS та камери для пошуку будинків та доставки пакетів.

Джерело: businessinsider.