Події Е&L

Chanel не вдалось заборонити маркетплейсу BOL продавати свою продукцію

13:07, 17/06/2021

Chanel прагне контролювати ринок, навіть коли мова про перепродаж оригінальних товарів. Сьогодні у нас цікавий спір, в якому Chanel спробували заборонити голландському маркетплейсу BOL перепродувати парфумерію, але зазнали невдачі.

Про це повідомляє Fashion Law.

Позов був подано ще в далекому 2015 році. Юристи стверджували, що BOL продає товари під брендом Chanel, але сам бренд не давав на це дозволів, тому BOL порушує закон по 3 причин.

(1) BOL нібито продає підробки або товари не призначені для ЄС.
Під час суду Chanel надали тестові закупівлі з BOL, але по батчкодам виявилося, що це оригінали і вони дозволені для продажу в ЄС.
(2) Chanel стверджували, що BOL придбали товари у офіційних дистриб’юторів, яким заборонено перепродавати товари третім особам.
Тут суд теж встав на сторону BOL. Маркетплейс не підписував ніяких договорів з Chanel. Якщо дистриб’ютор порушив свій договір з Chanel, то це його особиста порушення і воно ніяк не повинно впливати на можливість BOL продавати парфумерію.
(3) Продаж товарів Chanel на маркетплейсе знижує престижний імідж бренду.
Суддя вирішив, що незалежно від того, чи впливає перепродаж на імідж бренду, у Chanel немає підстав для вимог до BOL надати документи про закупівлю товару і листування з постачальниками.

Суд постановив, що передача товару дистриб’юторам на увазі, що цей товар продається з дозволу Chanel, тому BOL не повинні брати ніяких дозволів у бренду. Більш того, з того моменту як Chanel продала товари дистриб’юторам, вона втрачає право якось контролювати ринок перепродажу. У результаті суддя припинив розгляд справи, але у Chanel все ще право продовжити суперечку.