Е-комерція

Call-центр викрадав з карточок українців 3 мільйони гривень щотижня

11:09, 02/01/2020

Троє молодиків організували роботу ста людей у Дніпропетровській та Запорізькій області, які зеімали гроші з банківських карток українців.

Про це повідомила кіберполіція.

cyberpolice
cyberpolice

Організатори злочину скуповували у DarkNet клієнтські бази даних. В дальшому ці бази використовували для власних злочинних дій.

https://cyberpolice.gov.ua/
cyberpolice

Злочинна група мала три офісні приміщення, які розташовувалися у Запоріжжі. Усі вони маскувалися як офіси з продажу вікон та балконів. Штат співробітників складав близько 100 осіб, серед яких і неповнолітні. Усі вони щомісячно отримували за свою роботу близько 15 тисяч гривень.

Представляючись співробітниками служби безпеки банку, працівники шахрайського офісу виманювали у громадян інформацію щодо даних cvv-коду, номеру картки, пін-код тощо. Для цього вони використовували також психологічні методи впливу та діяли по заздалегідь прописаній інструкції. Крім того, щомісячно усі співробітники call-центру проходили відповідні тренінги та мали інструкції  для спілкування з клієнтами чотирма різними мовами. 

cyberpolice

Щоденно кожен із співробітників здійснював близько сотні таких дзвінків. Отриману інформацію вони використовували для викрадення грошей з банківських карток потерпілих. 

Правоохоронці провели обшук за місцем розташування офісних приміщень шахраїв. За його результатами було вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, клієнтські бази та чорнові записи. 

cyberpolice