Е-комерція

Ксенія Савчук

Аліна та Дмитро Сердюк: ByMe закладає у назву відповідальність за те, що ми робимо

12:46, 07/07/2021

Дмитро та Аліна Сердюк молоде подружжя, котре вже понад 5 років працює над власним брендом жіночого одягу ByMe. Ми запитали у Дмитра та Аліни про те, як прийшли до відкриття власного бренду та які мають візії щодо їх подальшого розвитку.

  • Чому вирішили відкрити бренд жіночого одягу?

Сказати, що у нас була мета стати дизайнерами жіночого одягу буде не зовсім правдою. Ми починали з Дмитром з виготовлення аксесуарів, і понад все хотіли мати спільну справу, щоби мали можливість проводити час більше разом, бо до того працювали як і всі, на роботах окремо. І ми започаткували хендмейд бренд ByME 6 років тому, хоча день народження бренду ми лічимо від моменту створення першого одягу, 5 років тому, а до цього це були перші проби.

Ми брали участь у маркеті “Всі.Свої”, на іншому поверсі розміщувались дизайнери одягу та взуття. Тоді нам здавалось, що це щось божественне та недосяжне, надто складне і вимагає особливого таланту, але нам було ну дуже цікаво, і хотіли знати чи зможемо ми. Дмитро запропонував спробувати і ми створили маленьку капсулу жіночого одягу. Вже промайнуло 5 років – у нас є власне виробництво, шоурум, багато колекцій.

Починали ми зі шкіряних ременів, які ночами виготовляли самі, з міцної та товстої шкіри. Рік тому ми додали у наше виробництво шкіряні ремені знову.

  • Чому обрали таку назву ByMe

Назва бренду пішла від того, що ми виготовляли все своїми руками, “зроблено мною”. Наші друзі та партнери запитували, чи не хочемо ми іншої назви, бо ви сім’я, можливо щось від прізвища хотіли б додати, однак назва нам подобається, і сподіваємось, що через роки, назва бренду нестиме в собі зміст, що це зроблено нами, можливо, не нашими руками, і ми готові і досі відповідати за якість, красу і все, що було зроблено. “ByMe” – це про відповідальність за те, що ми робимо.

Рік тому спіймав себе на думці, що назва складається з чотирьох літер, і багато світових відомих брендів, навіть масмаркет, також складаються з чотирьох літер.

  • Як започаткували власне виробництво?

Наші колеги з першого нашого виробництва навіть не хотіли з нами працювати, бо у нас була дуже мізерна колекція, близько 30 одиниць. Ми почали шукати нових партнерів, шукали оголошення на маркетплейсах, і там знайшли на продажі швейні машинки за приємною ціною. Ми придбали три машинки і вирішили робити шось по факту. Знайшли приміщення, і почали шукати швеї. Перший рік у нас працювала всього одна швея. Тепер у нас свій експериментальний цех у якому працюють 8 працівників і ще 22 людини в офісі. Наша перша швея стала керівницею нашого виробництва. Клієнт менеджерів що працюють у шоурумі та на сайті і в соціальних мережах 8, вони працюють зі заміною один одного, одночасно у нас на зміні 4 клієнт-менеджера, і підозрюємо, що незабаром їх буде 5, аби встигати вчасно опрацьовувати всі замовлення.

Наш шоурум поки має не такі великі приміщення, а настільки вже розширились, що вже і там бракує місця, тому ми в пошуках якогось нового простору.

  • Хто є автором принтів у ваших колекціях?

Ми разом з Дімою придумуємо принти, бо хочемо, щоб кожна капсула мала ще і смислове навантаження. Є якісь тенденції принтів, ілюстрації, різні написи трендові. Можна малювати все, що завгодно, а можна ще й надати цьому великого сенсу. Це те, що у нас всередині. Коли ми створили капсулу “Я – українка” і поділились цим нашим колегам, який закладаємо у неї зміст, то зрозуміли, що це зміст Людини, не лише дівчини, якими, на нашу думку, є ми і хотілося б, щоби були інші.

Концепт нашої “Дівчини-українки” має поважати людей, цінує працю, цікава та оптимістична модерна особистість.

Наша капсула “Поважай. Цінуй.Бережи” також містить меседж до українців, бо хто, як не ми робитиме нашу країну кращою, ділитись щастями і не бути злими.

  • На кого і на що орієнтуєтесь при створенні візії на майбутнє

Певним чином, бренди масмаркет, як-от Zara є взірцем, якщо дивитись на їх колекції, то у них завжди стильні речі, великий асортимент, що дозволяє зібрати крутий лук, однак якість інколи бажає кращого. Ми сподіваємось, що на просторах України ми зможемо колись конкурувати з міжнародними брендами, бо ми готові запропонувати класні та стильні речі, у нас завжди будуть капсульні колекції, і готові надавати якість. Наше взуття куди якісніше, ніж у масмаркеті.

Ми коли починали свою справу, то знали, що майбутнє бізнесу за онлайн, то ж спочатку розвивали онлайн продажі. За весь час карантину, якби це не звучало, допоміг нам мобілізуватись. За цей час ми не звільнили жодного працівника, навіть добрали в команду ще декілька людей.

Карантин став поштовхом зробити свій онлайн ще більш досконалим.

Це вже наш другий сайт, ми його нещодавно оновили. Над ним треба працювати ще, ми постійно працюємо з розробниками, додаємо нові характеристики, наприклад, оплату за посиланням. Ми вважаємо, шо клієнт повинен зробити мінімум кліків до отримання замовлення. Список завдань у нас ніколи не зменшується. Чат з розробниками сайту постійно в активному русі.

Перші наші замовленні ми отримали на маркеті “Всі.свої”, перші наші клієнти, які з нами і досі були знайдені там. Після відкриття магазину “Всі.свої” ми були представлені на Хрещатику, у Lavina Mall. Наш основний напрямок це розвиток свого сайту та шоуруму, однак “Всі.Свої” є вагомою часткою нашого розвитку.

Ми додамо у нашу колекцію нові чоловічі футболки. Таку футболку на сайті ByMe можна придбати за 840 грн.

Окрім цього зараз у магазині діє міжсезонний розпродаж товарів за дуже приємними цінами можна придбати надзвичайно круті товари.