Е-комерція

Більшість товарів на AliExpress, eBay чи Amazon потенційно небезпечні

12:32, 25/02/2020

Шість споживчих організацій (бельгійський Test-Aankoop, British Which, данський Forbrugerrådet, голландський Consumentenbond, німецький Stiftung Warentest та італійський Altroconsumo) придбали 250 товарів на п’яти основних зарубіжних платформах (AliExpress, Amazon, eBay, LightInTheBox і Wish ) і провели їх перевірку на безпеку в лабораторіях.

Згідно з дослідженнями, на інтернет-платформах, які працюють поза межами ЄС (AliExpressAmazon або eBay ) продається величезна кількість товарів, які не відповідають європейським регламентам безпеки.  Дослідники радять: не купуйте на таких сайтах.

165 із 250 перевірених товарів не відповідали європейським стандартам безпеки. Дві третини USB-зарядних пристроїв та половина павербанків були схильні до короткого замикання або не були захищені (достатньо) від перегріву, як і половина різдвяних вогнів. Більше половині косметичних товарів бракувало (принаймні) переліку інгредієнтів, але особливо косметика для дітей мала небезпечні складники. 

Іншими причинами для занепокоєння були всі велосипедні шоломи (продаються без етикетки безпеки), всі повітряні кулі (що містять канцерогенні речовини), всі детектори диму (ні один не виявляв дим) та всі детектори вуглекислого газу (жоден не виявив і подав гучну тривогу).

Test Aankoop повідомила ЗМІ, що “ми радимо купувати лише у європейських веб-магазинах , які дотримуються європейських правил безпеки, або купувати в офлайн-магазині”. Якщо ці товари такі дешеві, це означає, що на те є причина. Часто це товари дуже низької якості, що є наслідком повної відсутності заходів безпеки в країні їх походження”, – заявив прес-секретар Саймон Ноябр.

Джерело: retaildetail.