Події Е&L

Auchan продав китайський підрозділ гіпермаркетів гіганту Alibaba

10:32, 20/10/2020

Французька роздрібна група Auchan іде з Китаю: рітейлер продає своє китайське підрозділ Sun Art компанії Alibaba за 3 мільярди євро. Обидві групи вже якийсь час там тісно співпрацюють, повідомляє Trade Master. UA з посиланням на Retail Detail.

Вихід Auchan з Китаю не став великим сюрпризом: коли французька група передала операційне управління своїм китайським підрозділом Sun Art Retail Group своєму тайваньському партнеру RT-Mart минулого року, це вже було сприйнято як оголошення про поступовий вихід. Роком раніше Alibaba вже придбала 36,16% акцій Auchan в Китаї. Тепер, відповідно до прес-релізу, обидва ділових партнера разом встановили, що китайський ринок «дуже специфічний». Ось чому Auchan прийняв пропозицію Alibaba повністю поглинути Sun Art.

Угода стосується мережі з 484 гіпермаркетів і 150 000 співробітників. З цим придбанням Alibaba миттєво стає великим роздрібним продавцем в країні. Це не перший випадок, коли французькому ритейлеру доводиться відмовлятися від пропозиції в Китаї: торік Carrefour також довелося відмовитися від нього.

«Завдяки цьому продажі Auchan Retail зможе ще більше скоротити свої борги та скористатися новими можливостями для розвитку в нових країнах», – йдеться в комюніке.

Тепер група хоче продовжити реалізацію свого плану Auchan +2022: мережі гіпермаркетів необхідно заново винаходити себе, оскільки клієнти купують більше в Інтернеті та рідше відвідують гіпермаркети. Рітейлер зосередиться більше на пунктах видачі продуктів через Інтернет і реструктуризує свої гіпермаркети: з’явиться більше місця для підприємств громадського харчування, а надлишкові торгові площі будуть здаватися в оренду стороннім роздрібним торговцям непродовольчими товарами.

Джерело: trademaster.