Е-комерція

Asos встановлює рекордний результат

13:27, 09/04/2021

Як і багато інших роздрібних торговців, які працюють виключно в Інтернеті, компанія Asos за останні місяці отримала велику користь від коронавірусної кризи. Особливо прибуток британського модного Інтернет-магазину надзвичайно зріс, що відкриває двері для подальшого розширення.

Covid бум

За останні шість місяців загальний оборот компанії Asos склав 1,98 млрд. Фунтів стерлінгів (2,3 млрд. Євро), що майже на чверть вище у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зростання був особливо вражаючим у Великобританії (+39 відсотків), але Асос також досяг значних показників зростання в решті Європи (+18 відсотків) та США (+16 відсотків). Кількість активних клієнтів зросла на 1,5 млн. До 24,9 млн. Скоригований операційний прибуток (без урахування разових витрат на придбання та інтеграцію TopshopTopmanMiss Selfridge та HIIT) зріс на 236 відсотків до 116,2 млн. Фунтів (135 млн. Євро). Asos оцінює вигоду від кризи Ковіда у 48,5 мільйона фунтів стерлінгів (56 мільйонів євро).

Британський інтернет-магазин, в основному відомий вбраннями для вечірок та “нарядами”, домігся подальшої адаптації своєї пропозиції до клієнтів, які працюють вдома. Перехід на вільний одяг, який проявився раніше під час пандемії, також тривав протягом останніх шести місяців.

Віра в майбутнє

Компанія дійсно припускає, що ця перевага є в основному тимчасовою і що прибутковість нормалізується у міру зняття соціальних обмежень у більшості країн. 

“Ми вважаємо, що перехід до роздрібної торгівлі в Інтернеті в результаті пандемії та прискореної консолідації роздрібної торгівлі в Інтернеті збільшив довіру споживачів до Інтернет-покупок. Ми очікуємо, що деякий попит споживачів повернеться до магазинів у найближчі місяці, оскільки послаблення обмежень на наших ринках, але водночас ми очікуємо, що проникнення в Інтернет залишиться структурно вищим, ніж допандемічні часи “, – зазначив Асос у заяві.
 

Тому генеральний директор Нік Бейтон каже, що результат відкриває двері для нових придбань. “Ми будуємо свій бізнес таким, щоб бути значно більшим бізнесом з 10-річним поглядом … Дуже ймовірно, що для досягнення тих цілей ми б підняли деякі інші бренди або придбання на цьому шляху”, – сказав він. Він буде вибірково ставитись до кандидатів: “Це має бути мода, це має бути те, про що дбають наші 20-річні, це має бути сильною віддачею для наших власників акцій”.