Події Е&L

Ашан скорочує 1475 робочих місць у Франції

13:32, 14/09/2020

Французька мережа гіпермаркетів “Ашан” звільняє 1475 співробітників у рамках масштабної реорганізації: зараз необхідна зміна стратегії, оскільки клієнти купують все більше і більше в Інтернеті, а все менше і менше в магазинах.

«Відродження» на 2022 рік

“Гіпермаркети менш успішні”, – говорить Жан-Дени Дьюен, підтверджуючи тенденцію, яка була очевидною ще до пандемії коронавірусу. 

Однак Covid-19 пришвидшив і активізував еволюцію до цифрового та локального, а французька група супермаркетів “мабуть, занадто повільна, щоб розробляти нові моделі“, повідомляє генеральний директор RTL.

Тому настав час змінити ситуацію: після проєкту “Відродження на 2022 рік” рітейлер звільнив 1475 працівників. Очікується створення 377 нових робочих місць, що призведе до загальної кількості втрачених робочих місць до 1088. Це друга хвиля короткочасних звільнень, оскільки Auchan вже звільнив понад 600 офісних службовців у січні та закрив 21 магазин у 2019 році.

300 пунктів прийому для пішоходів

Компанія прагне подвоїти продажі харчів в Інтернеті до 2022 року і зосередиться на послідовному управлінні ланцюгами поставок від постачальника до замовника. Оцифровка пропозиції та прискорення «подорожі клієнта» є одними з ключових елементів. Наприклад, група зосереджується на пунктах прийому: у центрах французьких міст буде 300 “пішоходів”, з яких чотири вже відкриті у місті Лілль.

Важливі зміни відбуваються також у гіпермаркетах: ці великі супермаркети все частіше стануть платформами доставки, а також виробничими площадками: кухні, які раніше постачали відділи громадського харчування, також готуватимуть страви на винос для інших каналів продажів групи. Крім того, у будинках, які стали занадто великими, будуть розміщені розділи, зарезервовані для інших непродовольчих підприємств, таких як сестринські мережі Boulanger або Kiabi.

З іншого боку, дев’ять з одинадцяти електронних ремонтних центрів зачиняють свої двері, а стійки обслуговування клієнтів у гіпермаркетах зникають. Auchan хоче зацифрувати весь відділ обслуговування споживачів, і тому може обійтися без 434 працівників. Закривається також м’ясокомбінат у Ліусент: там працює 57 людей.

Хоча компанія не наважується економити будь-які витрати на касирах (які стали героями в ці часи коронавірусу), на посадах касира заплановано 124 звільнення. Auchan хоче далі поєднувати традиційні, автоматичні та безконтактні касові апарати.