Е-комерція

Анн-Софі Йохансон (H&M): «Ми б хотіли, щоб стійка мода була доступна всім»

10:58, 07/05/2021

Інновації і дбайливе ставлення до навколишнього середовища – два ключових напрямки, на яких група H & M має намір зосередитися в рамках довгострокової стратегії розвитку. Раніше шведський гігант заснував премію «Global Change Awards», що заохочує передові технології і новаторські ідеї, і налагодив виробництво колекцій стійкої моди під маркуванням «Conscious». 

Однак група не стала цим обмежуватися і впровадила новий формат – «Innovation Stories», що пропонує капсульні колекції на стику двох світоглядів, які випускаються без прив’язки до сезонності. 15 квітня відбувся запуск другої капсули «Innovation Stories» – «Colour Story», з цієї нагоди FashionNetwork.com зустрівся з Анн-Софі Йохансон, яка займається інноваційні та екологічні проєкт глобальної фешн-компанії. Креативний радник H&M з 2015 року, Йохансон – ветеран корпорації, в яку вона прийшла в 1987 році на позицію продавця. За плечима Анн-Софі тридцять років роботи в H&M на різних посадах.

Анн-Софі Йохансон – H & M

У чому суть співпраці H & M з Colorifix і We aRe SpinDye ? Це короткочасне партнерство, яке обмежиться капсулою «Colour Story », або ж ви розраховуєте на довготривалу і досить масштабну спільну роботу?  

Анн-Софі Йохансон: У центрі цієї колаборації – стійкі технології фарбування, виявлення прекрасних колірних рішень, які можна отримати шляхом зазначеного підходу. Ми працювали над колекцією разом з Colorifix і We aRe SpinDye, бо це два піонери, які по-різному підходять до екологічності виробництва. Створюючи кожну колекцію «Innovation Story», ми взаємодіємо з тими чи іншими фахівцями з інновацій і іноді продовжуємо співпрацю з ними в рамках інших проєктів H&M.

FNW : У чому саме полягає відмінність між традиційним і стійким методами роботи з кольором?

А.С. .:  Це залежить від характеру виробничого процесу або застосовуваної інновації. Colorifix змінив правила гри завдяки біологічному процесу виробництва пігменту і його фіксації в тканини. Дана компанія, в першу чергу, націлена на колір, що генерується живою істотою, – тваринам, рослиною або мікробом. Потім, шляхом секвенування ДНК, вони використовують змінені мікроорганізми для культивації та передачі кольору. Що стосується We aRe SpinDye, то вони працюють в традиційному ключі, але застосовують менш шкідливу методику, їх замкнута система дозволяє скоротити споживання води на 75%, хімічних речовин – на 90%, а викиди вуглекислого газу – на 30%.

Innovation Colour Story – H & M


FNW : Скільки колекцій « Innovation Stories » ви хочете представити, і яким буде їх відсоток у вашому сукупній пропозиції?

А.С. .:  часу и х лімітів ми не визначали. На сьогодні ми випустили другу колекцію і поки повністю задоволені і результатом, і тим, як йде робота.

FNW : У майбутньому ви плануєте, з одного боку, виробляти стійкі та інноваційні колекції, а з іншого – класичне пропозицію H & M ? Або ж принципи стійкості поширяться на всі ваші товари?

А.С. .: «Innovation Story» – це дійсно осередок наших зусиль в річище сталого розвитку. Завдяки цьому проєкт ми впроваджуємо нові ідеї, і в окремих випадках інновації переносяться і на традиційні наші колекції. Розробка деяких концептів може виявитися дуже складною, але ми намагаємося і поступово просуваємося в заданому напрямку. Ми поставили перед собою цілі, позначивши горизонт 2025, 2030 і 2040 роками, і мають намір до них прийти. Наше завдання – стати етичним брендом, який пропонує покупцям відносно недорогу, інклюзивну і стійку одяг.

Innovation Colour Story – H&M


FNW : Чи можливо використовувати інновації, зберігаючи доступний цінник, що корелює з усім вашим товарною пропозицією?

А.С. .:  Ми наполегливо працюємо, щоб гарантувати доступність і якість продукції. Це відбувається в умовах безперервної напруженої комунікації між нашим підрозділом інновацій та дизайнерами, тільки так можна бути впевненим, що кожен виріб відповідає закладеній в нього ідеї. Часом, коли ми дійсно дуже дорожимо будь-яким продуктом або виробничої технологією, H&M компенсує різницю, щоб наші клієнти могли долучитися до приголомшливого нововведенню. Нам би хотілося, щоб стійка мода не була розкішшю, щоб всі могли її собі дозволити. 

FNW : Як група залучає до своїх проєкт учасників «Global Change Awards»?

А.С.: Нагорода « Global Change Award», заснована фондом H&M, – свого роду камертон в наших пошуках нових рішень. Це міжнародна премія. П’ять кращих підприємств, які стають її лауреатами, завжди відрізняються один від одного, а їх розробки по-справжньому захоплюють. Нашу попередню колекцію в форматі «Innovation Story», названу «Science Story», ми зробили разом з Agraloop, переможцем  «Global Change Award» 2018 року, а дуже вдалі речі «Colour Story» створені спільно з Imogo – компанією, що увійшла в число 15 фіналістів «Global Change Award 2020».

Мітки: , ,