Логістика

Американська компанія UPS починає створювати флот електричних літаків

12:33, 09/04/2021

У компанії UPS оголосили про плани створення власного флоту електричних літаків для служби доставки товарів, якою займається її «дочка» Flight Forward. Йдеться про закупівлю літальних апаратів на електричній тязі eVTOL з вертикальним злетом та посадкою. UPS вважає, що цей проєкт допоможе досягнути стратегічної мети: здійснити інноваційний прорив у сфері логістики. 

Про це повідомляє Logist.fm.

Перша партія з десяти літаків BETA eVTOL почне повноцінно працювати до 2024 року. Надалі замовник планує розширити свій флот електроавіації до 150 літальних апаратів. 

Ця модель важить лише 635 кг та має запас ходу до 402 км. Вона ідеально підходить для доставки невеликих обсягів вантажів на середні відстані, відзначають у компанії. Найголовніше, що електролітаки не вимагають злету та посадки в аеропортах. Фактично такі літаки можна використовувати як невеличкі гелікоптери. А це означає, що eVTOL мають суттєві переваги перед малими фідерними літаками, які компанія вже використовує. Видатків з ними менше, а також є економія часу, оскільки не потрібно возити товари до та з аеропортів.  

За словами директора з інформаційних та технічних питань UPS Хуана Переса, створення інноваційного флоту дозволить компанії поліпшити операційну ефективність. Також йдеться про екологію, на яку тепер звертають увагу всі навколо. 

UPS уже зарезервувала зарядну станцію BETA, яка дозволить наповнювати енергією акумулятори літаків лише за одну годину.