Логістика

Amazon випустили безпілотне роботаксі

14:39, 16/12/2020

Компанія з виробництва безпілотних автомобілів Zoox, яку Amazon купили в червні 2020 року, представила перше роботаксі. Робота над проєктом тривала 6 років.

4-колісний електрокар розрахований на 4-х пасажирів. Його довжина становить 3,63 метра. Машина може рухатися як вперед, так і назад і з одного боку в інший. У компанії стверджують, що їхній автомобіль оснащено функцією рульового управління всіма колесами, що дозволяє виконувати максимально точні маневри, такі як парковка на узбіччі дороги або складні розвороти.

Автомобіль здатний розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.

Роботаксі Zoox оснащено найпередовішими технологіями безпеки: радарні датчики і камери забезпечують 270-градусне поле огляду в кожному кутку, практично усуваючи сліпі зони. Також машина “бачить” об’єкти на відстані до 150 метрів в радіусі 360 градусів.

Інтер’єр безпілотного авто менш технологічний і кілька простакуватий. 4 сидіння розміщені по типу купе поїзда, в кожному з яких заховані подушки безпеки. Між сидіннями є підстаканники і килимки для бездротової зарядки. Також на кожному пасажирському місці є сенсорний екран.

Zoox заявляють, що акумуляторних батарей машини вистачить на 16 годин безперервної роботи.

Zoox планує запустити сервіс роботаксі в Сан-Франциско і Лас-Вегасі в 2021 році. 

Джерело: L`officiel.